Mladi hrvatski atletičari osvojili su četiri medalje na Svjetskom školskom prvenstvu koje je održano u kineskom Wuhanu i na kojem je nastupilo oko 800 natjecatelja iz 30 zemalja.

Pravo nastupa izborile su učenice gimnazije Pula, te učenici III. gimnazije Zagreb. Hrvatski srednjoškolci osvojili su dvije zlatne, te po jednu srebrnu i brončanu medalju.

Wanda Haber Zelanto je pobijedila na 400 metara s rezultatom 56.48 sekundi, dok je Ivan Đukić osvojio zlato u troskoku rezultatom 14.74 metara. Ana Vareško je na 1,500 m bila druga s rezultatom 4.54 minute, a Domagoj Špendić je bacio kuglu 13.73 metara i odnio kući broncu.

Sveukupno mladi hrvatski atletičari zauzeli su 10 mjesto plasiravši se ispred zemalja kao što su Engleska, Portugal, Francuska, Kina te Brazil.