Košarkaška reprezentacija Hrvatske igrača do 16 godina doživjela je i drugi poraz na Europskom prvenstvu u Litvi, gdje su u subotu bolji od izabranika Marijana Mancea sa 60-59 (26-30) bili kadeti Crne Gore.

Na taj način će Hrvatska biti u najlošijem položaju od tri reprezentacije koje će nastaviti natjecanje iz skupine D, jer će u drugi krug ući bez ijedne pobjede nad izravnim konkurentima. Crnogorci su pobjedom nad Hrvatima osvojili drugo mjesto u skupini, a kao prvi će u drugu fazu natjecanja ući Francuzi.

U dvoboju protiv Crne Gore hrvatski su košarkaši opet pali u završnici. U 36. minuti Hrvatska je vodila 57-51, ali je Crna Gora u završne četiri minute utakmice ostvarila prednost 9-2 i stigla do vrlo vrijedne pobjede. Na 60-57 Marin Mihalić je pogodio težak šut za 60-59 i imao dodatno slobodno bacanje za produžetak. No, Mihalić je promašio, a ni Gabrijel Marić nije pogodio težak šut za pobjedu nakon skoka u napadu.

Hrvatsku reprezentaciju je s 26 koševa i 10 skokova predvodio Darko Bajo, a Antonio Jularić je ubacio 11 poena, dok od ostali hrvatskih košarkaša nitko nije postigao više od pet.

U drugoj fazi će Hrvatska, Crna Gora i Francuska igrati protiv reprezentacija Bosne i Hercegovine, Finske i Srbije, koja je tek u posljednjoj utakmici ostvarila pobjedu nad Italijom i tako osigurala prolaz u sljedeću fazu EP-a. Početno stanje u skupini F bit će Francuska 2-0, BiH 1-1, Finska 1-1, Crna Gora 1-1, Hrvatska 0-2, Srbija 0-2. Najbolje četiri reprezentacije iz ove skupine izborit će mjesto u četvrtfinalu.