Bratstvo iz Kunovca pobjednik je 2. turnira županijskih klubova Križevci Robin trgovine -Ožujsko. Lani su u finalu izgubili od Prigorja iz Žerjavinca. Sinoć su u križevačkom sportskom domu nakon velike borbe nadjačali Tomislav-Radnik iz Svetog Ivana Žabna 3:2. Treće mjesto osvojila je Tehnika iz Koprivnice.

Prijelazni pokal je pobjedničkoj momčadi predao predsjednik Gradskoga vijeća Križevaca Marko Katanović, a sucima finalne utakmice priznanja je uručio delegat Stevo Brujić. Sudili su Bruno Ritoša i Antonio Sirovec. Novčani bon od 10 tisuća kuna uručio je pobjedničkoj momčadi predstavnik glavnog sponzora Robin Šatvar, kao i najboljem igraču turnira Marku Jurčiću iz Bratstva.

Drugoplasiranoj momčadi Tomislava-Radnik pokal i novčani bon od 5 tisuać kuna predao je izvršni dopredsjednik NK Radnik Križevci Vitomir Mijić, kao i najboljem strijelcu Lazaru Glasnoviću s 9 pogodaka iz Prigorja Žerjavinec. Njemu će se priznanje uručiti naknadno.

Nagradu za 3. mjesto za Tehniku od 2 tisuće kuna i pokal te priznanje najboljem vrataru turnira Mihaelu Kumpu iz Tomislava-Radnik predao je predstavnik sponzora turnira Siniša Pofek, a nagradu od tisuća kuna i sportsko priznanje četvrtoplasiranoj Lonji iz Lonjice uručio je zamjenik gradonačelnika Križevaca Danijel Šaško.

PRO_8817 PRO_8834 PRO_8837 PRO_8841 PRO_8844 PRO_8846 PRO_8851 PRO_8853 PRO_8857 PRO_8862 PRO_8866 PRO_8871 PRO_8875

FINALE

BRATSTVO KUNOVEC – TOMISLAV RADNIK SVETI IVAN ŽABNO 3:2 (1:1)

Ivan Hajdić je već u trećoj minuti glavom savladao Kumpa izvrsno se postavivši na ubačaj i iz blizine je zatresao mrežu. Žabnjane nije omelo rano vodstvo suparnika. Željeli su što brže izjednačiti. U 8. minuti Cingulin brani udarac Dubravca, a u 15. je Kusobrak obavio većinu posla i Šantek iz blizine iznenadio Cingulina. Tomislav Radnik je iznimno angažirano ušao u drugo poluvrijeme i to im se isplatilo.

Vršak je prizemnim udarca u 17. minuti doveo Budjinu momčad u vodstvo 1:2. Hajdić u 19. glavom pogađa vratnicu. Kump sve brani i zasluženo je proglašen vratarom turnira. Vidaković u 22. izjednačuje na 2:2, a prethodno je kratkotrajno morao izaći iz igre zbog krvarenja usnice zadobivenog u jednom duelu. Kump u 27. brani pokušaj Slijepčevića, u 28. “skida” udarac Vidakovića te zicer Hajdića. Na pomolu su bili penali, a onda igrač utakmice Ivan Hajdić sedam sekundi prije svršetka zabija za pobjedu Bratstva 3:2.

BRATSTVO: Cingulin, Ivanušić, Bartolić, Hajdić, Jurčić, Baćani, Petran, Sliejpčević, Vidaković, Dominović. TRENER: Željko Jug.

TOMISLAV RADNIK: Kump, Sičaja, Mesar, Vršak, Benjak, Ledinski, Markešić, Šantek, Papa, Kusobrak, Dubravec. TRENER: Siniša Budja.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

LONJA LONJICA – TEHNIKA KOPRIVNICA 2:3 (0:1)

Koprivničanci su zasluženo osvojili treće mjesto u vrlo uzbudljivoj utakmici s Lonjom. U vodstvo ih je doveo Luka Ernečić u 3. minuti udarcem ljevicom u donji desni kut vratara Mandića. U 9. minuti volej Salopeka obranio je Kirin. U 11. Hlevnjak se sam sjurio prema golu, ali nije nadmudrio Mandića u driblingu. Lonja u 18. izjednačuje preko Vidovića. U 21. Balija izvrsno dočekuje loptu na “drugoj” vratnici i zabija za drugi pogodak Tehnike.

U 22. Halusek “drma” gredu. Gol je stalno “visio u zraku”. Kirin je puno toga obranio. Pucalo se iz svih “oruđa”, ali niti jedna lopta nije odsjela iza njegovih leđa. U 30. minuti Ernečić postiže svoj drugi, a za Tehniku treći pogodak 1:3. Ivoš je u samoj završnici ublažio poraz Lonje, 2:3.

LONJA: Mandić, Vidović, Salopek, Delija, Ivoš, Šumić, M: Forgač, Starčević, Baček. PREDSTAVNIK: Kristijan Melina. TRENER: Igor Maksimović.

TEHNIKA: Kirin, Ernečić, Dodlek, Balija, Harambaša, Matijaković, Gašparić, Halusek, Maurović, Hlevnjak, Đuraj. PREDSTAVNIK: Valentin Knapić.
Sudili su Mario Brunec i Ivan Iveljić. Igrač utakmice: Luka Ernečić.
Naposljetku, novinarska isprika sucu Josipu Havajiću zbog dijela teksta u izvještaju s polufinalne utakmice između Lonje i Bratstva kada je pokazao crveni karton Krešimiru Forgaču. Promaklo nam je da nije bilo prekršaja na njemu, nego da je isključenje “zaradio” nesportskom reakcijom. Ispričali smo se Havajiću zbog toga.

PRO_8814 PRO_8830 PRO_8597 PRO_8610 PRO_8612 PRO_8613 PRO_8681 PRO_8682 PRO_8683 PRO_8689 PRO_8690 PRO_8691 PRO_8692 PRO_8693 PRO_8699 PRO_8701 PRO_8703 PRO_8705 PRO_8723 PRO_8724 PRO_8732 PRO_8737 PRO_8741 PRO_8760 PRO_8761 PRO_8764 PRO_8765PRO_8767 PRO_8769 PRO_8770 PRO_8776 PRO_8778 PRO_8781 PRO_8784 PRO_8785 PRO_8789 PRO_8790 PRO_8797 PRO_8799 PRO_8806 PRO_8809 PRO_8811