Izgubili smo junački

Hrvatski rukometaši pokazali su svoje pravo lice u večerašnjem dvoboju s domaćinom pred 20 tisuća gledatelja u kolnskoj dvorani, premda su izgubili, naposljetku, 22:21. Kauboji protiv Panzer divizije,a posebno je žeesto u obrani bio Wiencek. Sudar kakav se rijetko susreće, a i “batine” kakve se rijetko primaju. No, Hrvati znaju primiti i obraniti se od njih, a u prvom poluvremenu moramo istaknuti izvanredno suđenje danskoga para koji nisu pokleknuli pred atmosferom i stalnim pritiscima domaćina na njihove odluke.

Poveli smo 2:0, ali “rat” je tek počeo. Wolff je obranio sedmerac Horvatu u devetoj minuti kada smo vodili 3:2, ali su ubrzo i Nijemci zapucali sedmerac. U 9. minuti koljeno je ozlijedio njihov igrač Strobel. U 10. minuti domaćin vodi 4:3, nanizali su 3:0, ali nas nisu slomili. Suci kažnjavaju njihovu grubost isključenjima i uspijevamo ponovno povesti 6:4, ali znamo dobro da se niti oni ne mogu slomiti. 6:6, pa u 26. minuti 10:8 za Njemačku. Šego brani zicer Pekeleru i dodatno motivira suigrače koji pogocima Karačića i Duvnjaka u 29. minuti dovode Hrvatsku u vodstvo 11:10.

Njemačka izjednačuje do odmora 11:11. “Krvarilo” se, doslovno, za svaki pogodak. Karačić četiri pogotka u prvom dijelu, Musa dva, Duvnjak 2, Stepančić, Mandić i Horvat po 1. Pet obrana Šege. Drugo poluvrijeme isključenje Muse, pa Karačića. Nije nam krenulo dobro, a u 46. minuti Nijemci pogotkom Wiedea vode 18:15. Marin Šego nas vraća u igru s nekoliko obrana, “nakupio” je deset. U 50. minuti zaostajemo samo pogodak, 18:17. Wolff brani zicer Musi za izjednačenje, ali još nije gotovo. Šipić u 53. minuti izjednačuje na 18:18, a Jakov Vranković nas u 55. minuti dovodi u vodstvo 19:18.

Nanizali smo seriju 4:0. Nismo, nažalost, izdržali do kraja. Pekeler u 59. minuti dovodi domaćine u vodstvo, 21:20. Jedine dvije greške danskih sudaca bile su u završnici utakmice na našu štetu. Jedno pogrešno dodavanje Nijemaca su previdjeli, a zatim su sudili i naše probijanje u trenucima kada smo mogli izjednačiti i s osvojenim bodom još bi postojala nada za polufinale možebitnom pobjedom u srijedu nad Francuzima.

Strijelci: Karačić 4, Štrlek 4, Šipić 3, Stepančić 2, Horvat 2, Duvnjak 2, Musa 2, Vranković 1, Mandić 1 pogodak. Prekjučer smo bili blizu rukometnog raja. Nismo prošli čistilište. “Pokopali” smo se sami jučer s Brazilom kojeg su Španjolci danas “popapali”.