Hrvatsko ozračje u minhenskoj dvorani. Kauboji su od početka nošeni valom više tisuća navijača u kockastim majicama izborili najvažniju pobjedu u skupini i u sljedeći krug natjecanja prenose velika četiri boda. Prava muška utakmica, “u kost” i dolični navijači. Pogledajte video.

S tribina se orilo U boj, u boj i Zovi samo, zovi, a Červarovi su sokolovi odigrali izvrsno prvo poluvrijeme u srazu sa Španjolcima. Suparnici su, doduše, bolje otvorili utakmicu i poveli 3:1, ali od 12. minute i našeg vodstva 4:5, sve je više-manje bilo na strani sjajne hrvatske družine.

Slavko Midzor/Pixsell

U 15. minuti 4:6, u 23. 7:10, u 25. 7:11, a u 26. minuti pet pogodaka viška za Hrvatsku, 7:12. Furija “pofurena”, niz 5:0 za Kauboje.

Španjolci su u završnici poluvremena uspjeli ublažiti zaostatak i na odmoru je bilo 13:10 za Hrvatsku. Šego, Musa i Horvat najbolji u prvom dijelu. Naš čuvar mreže ostvario je sedam obrana, Musa i Horvat bili su stopostotni u učinkovitosti 5 udaraca 5 pogodaka. Horvat je zabio dva iz sedmeraca. Musu su sjajno proigravali na crti, a on je bio neumoljiv.

Po pogodak su još u prvih trideset minuta postigli Stepančić, Duvnjak i Cindrić. Nije bilo jednostavno u drugom poluvremenu, ali su naši rukometaši i u tom razdoblju bili bolji suparnik i, naposljetku, pobijedili 23:19. Igrač utakmice Željko Musa s 6 pogodaka. Odličan na vratima Marin Šego s 11 obrana. Zlatko Horvat 8 pogodaka, 5 iz sedmeraca. Stepančić 3 pogotka, Duvnjak 2, Mandić 2, Šipić 1, Cindrić 1 pogodak.

Iz naše skupine daljnje natjecanje i igranje u Kolnu su još izborili Španjolci i Islanđani koji su danas nadjačali Makedoniju. Hrvatska će ondje igrati s Brazilom, Francuskom i Njemačkoj. Našim su se rukometašima širom otškrinula vrata polufinala, ali znaju dobro da nema opuštanja u sljedećim ogledima s jakim suparnicima. Treba sve pobijediti i otići do kraja. Oni to znaju, oni to mogu. Oni su hrvatski Kauboji, a s takvim navijačima mogu sve.
Sljedeći suparnik Brazil u nedjelju. U nogometu su jaki, ali niti u rukometu nisu slabi.