Umag je od 27. lipnja do 3. srpnja bio domaćin Svjetskog Juniorskog Karate Prvenstva na kojemu su se natjecali najbolji mladi karatisti iz cijeloga svijeta, a tu su bili i ponajbolji svjetski treneri i suci. U 87 kategorija natjecalo se preko 1300 karatista iz 56 zemalja, a medalje su otišle u 44 zemlje od toga najviše zlatnih u Bosnu i Hercegovinu.

Karatisti BIH osvojili su 19 medalja – 7 zlata, 8 srebra i 4 bronce. Španjolci su osvojili 12 medalja – 7 zlata, 3 srebra i 3 bronce, a najviše medalja osvojili su hrvatski karatisti, čak 27 – 5 zlatnih, 9 srebrnih i 3 brončane medalje. Ističemo rezultate Eme Juričić koja je osvojila svoju prvu svjetsku zlatnu medalju, a član križevačkog Karate kluba KTC Bruno Katavić osvojio je peto mjesto.