Hrvatski natjecatelji ostali su bez odličja i nakon trećeg dana Svjetskog prvenstva u taekwondou koje se održava u Čeljabinsku.

U četvrtak je najbliže medalji stigao Filip Grgić u kategoriji do 68 kilograma zauzevši peto mjesto. Svjetski prvak iz 2007. godine u prvom kolu najbrojnije kategorije upisao je pobjedu protiv Bjelorusa Vladiaslva Halizina 14-13, u drugom je svladao Izraelca Ilana Braginskog 7-3, a u osmini finala nadvisio je Wia Hao Leea iz Tajvana s visokih 8-3. Četvrtfinalni dvoboj za medalju protiv Korejca Dong Yun Shina izgubio je sa 5-14, ali bilo je puno neizvjesnije nego što to govori konačni rezultat. Krajem treće runde pri rezultatu 3-8 Grgić je pogodio suparnika nogom u glavu, ali taj udarac suci nisu priznali pregledom video snimke, a da kojim slučajem jesu Grgić bi stigao na samo bod zaostatka. Porazom je tako Grgić ostao na petom mjestu na svijetu čime je osvojio i 26 bodova u borbi za plasman u Rio 2016.

Matea Jelić je u prvom kolu kategorije do 67 kilograma pobijedila reprezentativku Irana Fatemeh Rouhani 3-1 da bi u drugom kolu snage odmjerila sa prvom nositeljicom i svjetskim brojem jedan, Šveđankom Elin Johansson. Sedamnaestgodišnja Matea je odradila vrhunsku borbu, vodila 2-1, 3-2 i 4-3 da bi na koncu Johansson izjednačila na 4-4 i odvela borbu u ekstra rundu gdje je na koncu i slavila zlatnim bodom.