Njemački rukometaši u srijedu su svladali reprezentaciju Bjelorusije sa 31-25 (16-16) u utakmici 4. kola skupine C Svjetskog prvenstva u Francuskoj, odigranoj u Rouenu, pa je uz Francusku, Hrvatsku, Španjolsku i Dansku ostala kao peta reprezentacija s maksimalnim učinkom u dosadašnjim nastupima.

Bjelorusi su držali korak s aktualnim europskim prvacima u prvom poluvremenu koje je završilo 16-16. No, Nijemci su već u 37. minuti stvorili prednost od četiri pogotka koju su do kraja utakmice povećali do konačnih +6 (31-25). Najbolji strijelci Njemačke bili su Uwe Gensheimer sa osam i Steffen Fath sa šest golova.

U posljednjoj utakmici 4. kola u skupini C naši rukometaši će od 20.45 sati protiv Čilea tražiti četvrtu uzastopnu pobjedu. No, bez obzira na ishod tog dvoboja, hrvatska reprezentacija će u petak (17.45 sati) protiv Njemačke igrati utakmicu za prvo mjesto u skupini.

Danska je pobjedom nad Bahreinom 30-26 osigurala prvo mjesto u skupini D, a o redoslijedu od drugog do četvrtog mjesta odlučivat će Egipat, Švedska i Katar. Jedna od te tri reprezentacije bit će suparnik našim rukometašima u osmini finala.