Ukrajinski nogometaši pobijedili su u susretu I skupine kvalifikacija za SP u Tampereu Finsku s 2-1 te ostali u utrci za vodećom Hrvatskom.

Ukrajinci su teškom mukom slavili protiv Finaca, koji su bili bolji u prvom dijelu koje je okončano bez golova U 51. minuti Ukrajina je povela pogotkom Jevhena Konopljanke, koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog. U 72. minuti izjednačio je Joel Pohjanpalo, koji je glavom svladao Pjatova iz odbijanca nakon što je branič gostiju Rakitskij uzdrmao gredu svog gola. Finsko veselje nije dugo trajalo, u 75. minuti Artem Besjedin je glavom pogodio mrežu domaćih za pobjedu.

U ovij skupini večeras igraju Island – Hrvatska te Kosova – Turska. Vodi Hrvatska s 13 bodova, Ukrajina je sada druga s 11 bodova, a Finska je ostala na jednom bodu.

U skupini D u Dublinu su Republika Irska i Austrija odigrali 1-1. Gosti su poveli preko Martina Hintereggera (32), a za Irce je izjednačio Jonathan Walters (85). U drugoj utakmici skupine u Kišinjevu su Moldavija i Gruzija odigrali 2-2 nakon što su domaći do 65. minute vodili s 2-0.

SKUPINA D

Irska – Austrija 1-1 (Jonathan Walters 85/Martin Hinteregger 32)

Moldavija – Gruzija 2-2 (Radu Ginsari 15, Alexandru Dedovs 36/Giorgi Merebašvili 65, Valeri Kazaišvili 70)

SKUPINA I

Finska – Ukrajina 1-2 (Joel Pohjanpalo 73/Jevhen Konopljanka 51, Artem Besjedin 75)

1. HRVATSKA 5 4 1 0 11:1 13
2. Ukrajina 6 3 2 1 9:5 11
3. Island 5 3 1 1 8:6 10
4. Turska 5 2 2 1 7:5 8
5. Finska 6 0 1 5 4:10 1
6. Kosovo 5 0 1 4 2:14 1