Hrvatski kadeti odigrali su posljednju utakmicu skupine A na Europskom prvenstvu u Koprivnici. Izabranici Borisa Lisice uvjerljivo su slavili nad reprezentacijom Srbije 27:20 (14:8) Trećom pobjedom zaredom Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini te u glavnu fazu natjecanja, točnije skupinu 1 prenosi vrlo važna dva boda. U skupini 1 tako ju čekaju dva nova protivnika u razigravanju za polufinale, a to su Danska i Francuska.

Krenulo je vrlo borbeno, ali do vodstva stižu Hrvati i to 3:1 nakon obrane Stipe Purića te zgoditka Frana Milete. Hrvatska je Srbiju pokušavala zaustaviti sa 6-0 obranom koja je i uspijevala cijelo vrijeme pa je Hrvatska u 13. minuti imala +4. Srbija je pokušala odgovoriti pokretnom 5-1 obranom koja je prelazila u 4-2, ali nije ništa mogla Hrvatima u naletu. Drugi gol Srbije na susretu stigao je tek u 16. minuti utakmice kada s linije sedam metara biva siguran Uroš Kojadinović. Purić među vratnicama nije posustao i pomogao hrvatskom napadu da dodatno poveća prednost. Na šest zgoditaka plusa Hrvate odvodi Gianfranco Pribetić u 24. minuti. Posljednjih pet minuta utakmice nisu donijele neke velike promjene, Hrvatska je i dalje izgledala nadmoćno na terenu te je na odmor otišla s 14:8.

I u nastavak susreta je Hrvatska ušla ekspresno i to s tri uzastopna pogotka. Ante Ivanković, Mileta i Pribetić odveli su svoju reprezentaciju na 17:8. Što god je Srbija pokušavala, Hrvatska je spremno zaustavljala. Obrana naših kadeta bila je čvrsta i neprobojna pa je i prednost Hrvatske lagano rasla. Da se Hrvatska ne odvoji na više od +10 pobrinuo se Nikola Ćirović među vratnicama Srbije koja je upisao nekoliko obrana u drugom dijelu utakmice.

U zadnjih deset minuta utakmice Hrvatska je suvereno vladala i diktirala tempo igre, a priliku na vratima dobio je i Fran Lučin. Dobra obrana i siguran napad održavali su vodstvo od devet golova, a to je dalo priliku izborniku Lisici da rotira igrače i odmorio dio za glavnu fazu natjecanja. Sa sigurnom pobjedom i prvim mjestom u skupini Hrvatska je mirno privela susret kraju. Po posljednjem sučevu zvižduku naši kadeti slavili su rezultatom 27:20.

Najbolji kod Hrvatske bili su Fran Mileta i Gianfranco Pribetić svaki s po šest pogodaka, a za najboljeg igrača utakmice proglašen je Ante Ivanković. Kod Srbije se istaknuo Jovica Nikolić s pet zgoditaka.

”Srbija je pokazala dobru igru tijekom cijelog prvenstva, ali mi smo danas od prve minute bili bolji i u obrani i u napadu. Mislim da smo u prvih 15minuta tek primili gol ili dva i zasluženo smo pobijedili. Čekaju nas dvije vrhunske ekipe – Danska i Francuska u drugom dijelu. Sada trebamo sjesti i analizirati ih. Očekujem ponovno dobru atmosferu još i bolju nego što je bila danas”, rekao je Ante Ivanković.

Prvi susret glavne faze Hrvatska igra u utorak, 14. kolovoza, u 20:3o sati protiv Danske. Drugi susret je na rasporedu u srijedu, 15. kolovoza, u 20:30 sati protiv Francuske.