Slavko Midzor/Pixsell

RUKOMET EP: Maestralnom partijom Hrvatska pobijedila Srbiju

Sjajnu utakmicu odigrali su hrvatski rukometaši prvog dana Europskog rukometnog prvenstva. U utakmici Hrvatske i Srbije u splitskoj Spaladium Areni slavili su 32:22 (14:9)

Ivo Čagalj/Pixsell

Hrvatska je odlično krenula u susret i držala tijekom prvih 25. minuta utakmice dva pogotka prednosti. Srbija se približila na 10:9, ali u posljednjim minutama prvog poluvremena Hrvatska odlazi na 14:9.

Nastavak je bio samo formalnost. Hrvatska je briljirala, a u 35. minuti semafor pokazuje 19:12. Hrvatska je raspoložena u napadu, a Alilović odlično brani na hrvatskim vratima.

Sredinom drugoga dijela Hrvatska je na +6, 25:19,  a u 53. minuti +7, 27:20.

U 55. minuti Hrvatska je povela 29:21, a u 58. minuti 31:22. Utakmica je završila euforijom na tribinama i pogled prema semaforu – Hrvatska-Srbija 32:22.