U derbiju 33. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Hajduka s 2-0 (2-0) i tri kola prije kraja Riječani imaju opet pet bodova prednosti ispred Dinama.

“Jadranski derbi” je na prepunoj Rujevici otvorio fantastičnim golom kapetan Rijeke Mate Maleš u 13. minuti. Maleš je opalio svom snagom s više od 25 metara, koji vratar Hajduka Stipica nije uspio zaustaviti, iako je pokrivao tu stranu vrata. Stipica se iskupio u 28. minuti kada je obranio stopostotnu šansu Bezjaka u 28. minuti, ali je dvije minute kasnije opet kapitulirao. Neuspjelo izvođenje zaleđa Hajdukove obrane iskoristio je Bezjak koji je nesebično proigrao strijelca Marija Gavranovića.

Splićani su se probudili tek u samoj završnici prvog dijela kada prvo vratar Rijeke efektno brani udarac Vlašića, a potom skida i udarac glavom Jeffersona iz blizine. Hajduk je bio bolja momčad i početkom drugog dijela, a najbolju priliku propustio je u 68. minuti Ohandza koji je glavom neometan s pet metara prebacio vrata. U 78. minjuti pokušao je udarcem s 20 metara Jefferson, ali je Prskalo opet nesavladiv. u zadnjim trenucima susreta Martić je mogao povećati i na 3-0, išao je sam na Stipicu, ali je Hajdukov vratar uspio to obraniti.

Vodi Rijeka s 82 boda, Dinamo je drugi s 77, a Hajduk treći s 62 boda. Riječani u sljedećem kolu gostuju kod neugodnog Slaven Belupa.

Pred 5600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Maleš (13), 2-0 Gavranović (29)