Svjetsko prvenstvo održano je u Italiji na jezeru Bolsena kod Lazia.  U konkurenciji deset zemalja Hrvatska reprezentacija osvojila je odlično 4. mjesto.
Pobjednik prvenstva je reprezentacija domaćina Italija, drugo mjesto zauzela je  Južnoafrička Republika a treće reprezentacija Rusije.

Natjecanje je održano po nepovoljnom vremenu uz povremeno jak sjeverni vjetar  što je jako otežavalo ribolov a posebno plovidbu čamcima jer u disciplini ribolov Bassa nema sidrenja a pozicija se održava elektromotorom. U takvim uvjetima nekoliko ekipa je imalo problema sa vodom u čamcu među kojima i naš par Vignjević / Pavlinić dok je jedan čamac Ruske  reprezentacije završio na dnu jezeru.

Prvi dan natjecanja najbolji rezultat od Hrvatskih ekipa ostavrila je ekipa Vignjević / Pavlinić sa osvojenim 3. mjestom sa ulovljenih 5,500 kg ribe, drugi dan natjecanja  ekipa Pecigoš /Maslić
osvaja takođe 3. mjesto sa 4,790 kg ribe a trećeg dana natjecanja svi su lovili puno slabije  te je ekipa Pecigoš /Maslić  osvojila 11. mjesto a time su bili i najbolji od naših u ukupnom poretku parova na 6. mjestu na svijetu.