Nogometaši Reala iz Madrida napravili su još jedan korak ka osvajanju naslova španjolskog prvaka svladavši Sevillu u susretu 37. kola Primere sa 4-1 (2-0) na svom Santiago Bernabeu.

Real je poveo kontroverznim golom Nacha (10) koji je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara bez da je sudac dao znak i prije no što su gosti postavili obrambeni zid, na 2-0 povisio je Cristiano Ronaldo (23), da bi nadu gostima početkom nastavka vratio Jovetić (49). Ipak, Ronaldo (78) svojim drugim golom i Kroos (84) u završnici su osigurali nova tri boda za Real.

Mateo Kovačić je igrao za Real do 72. minute kada ga je zamijenio Luka Modrić.

Real sada ima 87 bodova, kao i Barcelona, koja je također sa 4-1 (2-0) kao gost svladala Las Palmas, ali Real će do kraja prvenstva odigrati još dvije, a Barcelona samo jednu utakmicu.

Trostruki strijelac za Barcelonu bio je Neymar (25, 67, 71), a jedan gol postigao je Luis Suarez (27), dok je pogodak za domaće postigao Bigas (63).

Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu za Barcelonu, dok je Alen Halilović igrao za Las Palmas od 72. minute.

Real će u srijedu gostovati kod Celte u Vigu, a sljedeće nedjelje kod Malage, dok će Barcelona u posljednjem kolu ugostiti Eibar.

Real je španjolski rekorder sa 32 osvojena naslova prvaka, ali posljednjega je osvojio još 2012. godine. Barcelona ima 24 naslova, a bili su prvaci i 2015. te 2016.

Sporting iz Gijona, za kojega je Duje Čop odigrao svih 90 minuta, zadržao je izglede za ostanak minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Eibara. Gol je postigao Burgui (32). Ipak, sastav iz Asturije ne ovisi sam o sebi jer uoči posljednjih 90 minuta zaostaje tri boda za 17. Deportivom iz A Corune i ostat će u ligi samo ukoliko u posljendjem kolu na svom terenu svlada Betis, a istodobno Deportivo također na svom terenu izgubi od Las Palmasa.

REZULTATI 37. KOLA:
Alaves – Celta 3-1 (Manu Garcia 5, Zou 18, Deyverson 37 / Aspas 78-11m)
Las Palmas – Barcelona 1-4 (Bigas 63 / Neymar 25, 67, 71, L. Suarez 27)
Villarreal – Deportivo 0-0
Real S. – Malaga 2-2 (Prieto 31-11m, Bautista 85 / Hernandez 45, Recio 75)
Betis – Atletico 1-1 (Ceballos 57 / Savić 66)
Real M. – Sevilla 4-1 (Nacho 10, Cristiano Ronaldo 23, 78, Kroos 84 / Jovetić 49)
Athletic – Leganes 1-1 (Aduriz 14 / Szymanowski 61)
Eibar – Sporting 0-1 (Burgui 32)