U prvoj utakmici sezone Druge muške lige Sjever, Radnik je na domaćem terenu porazio Labradu 1971. – Žurko koju vodi prva trenerica jedne muške ekipe u Hrvatskoj, Nevenka Mravlinčić. Unatoč „tvrdom“ i šuterski neraspoloženom prvom poluvremenu, Križevčani su slavili rezultatom 79:65.

Susret je počeo preispitivanjem kvaliteta i mogućnosti obih ekipa, s obzirom da su gosti novi klub lige te jedni o drugima ne znaju puno. Labrada je krenula šuterski sigurno u utakmicu i odmah zabila dvije trice, ali nakon nekoliko dobrih obrana Radnik radi seriju koševa i odlazi na 11:6. Marko Jukić u tom periodu zabija svoju prvu tricu, a Ivan Martinčić koš uz faul. Ponovo je nastupila nervoza i nesigurnost obih ekipa koje nikako nije služio šut te prva četvrtina završava rezultatom 14:12.

Druga dionica preslika prve. Ružna košarka bez puno poena. Vrijedi spomenuti sjajan šut iz driblinga gostujućeg igrača Šeparovića koji uz koš iznuđuje i dodatno slobodno bacanje. Jukić, koji ga je faulirao na drugoj strani odmah uzvraća tricom, a tako je vraćao Radnik u vodstvo nekoliko puta. U završnici poluvremena Ivan Tomas iznuđuje bacanja, od kojih prvo pogađa, drugo promašuje, ali igrom slučaja na pravom mjestu se opet nalazi spomenuti Jukić te u zadnjoj sekundi zabija te vodi ekipu na odmor s pet razlike prednosti.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa slično prvom. Organizacijski ozbiljnija igra obje momčadi, a dok je domaćina proradio šut, gosti su se i dalje s njime mučili. Jukić i Ivan Beljo otvaraju četvrtinu krađama lopti i sjajnom serijom poena odlaze na 42:29. Dolazi do napetosti igrača sredinom dionice, a ona je rezultirala brojnim taktičkim greškama. Pet sekundi do kraja gostujući igrač gubi loptu i radi nesportski faul, a nakon slobodnih bacanja Tomas zabija i tricu u zadnjoj sekundi.

Serijom dalekometnih šuteva Jukića, Belje i Dominika Nerva Radnik odlazi na 20 razlike pet minuta prije kraja susreta. Preostalo je rutinski smireno završiti utakmicu. Za kraj smo mogli vidjeti i sjajan alley-oop Nerve Jukiću koji je barem donekle popravio dojam navijačima s obzirom da se radilo o dugačkoj utakmici s puno osobnih grešaka.

Jukić, koji je zabio pet trica je završio s 23 poena, Nervo s 20, a Tomas s 17. Uz njih dvoznamenkast je bio i Ivan Beljo s 12 koševa. Zajedno su ubacili čak 12 trica. Kod gostiju su Franjić i Medved zabili 14 poena, a 13 ubačaja je imao Palanić Čulin. Radnik u idućem kolu dočekuje Bjelovar.

Izjave trenera:

Nevenka Mravlinčić: „Razočarana sam, očekivala sam više. Nije naš išao šut i imali smo loše organizirani napad. Prva sam žena u muškoj košarci na klupi jednog drugoligaša. Ovo mi je svojevrsno krštenje jer se radi o prvoj utakmici.“

radnik13
Postoji malo toga što profesor Ante Tomas, trener Radnika nije doživio u svojoj karijeri, ali čini se da za sve postoji prvi put. Večeras je igrao protiv trenerice koja je prva žena koja vodi mušku ekipu u Hrvatskoj.

radnik14
Ante Tomas: „Utakmica je bila interesantna i zasluženo smo pobijedili. Mislim da mi je ovo prvi puta da sam igrao protiv kolegice na protivničkoj klupi.“

Radnik – Labrada
Radnik: Turković, Jukić 23 (5×3), Nervo 20 (3×3), Tomas 17 (2×3), Topljak, Kulko, Deković, Beljo I. 12 (2×3), Beljo D. 3 (1×3), Martinčić 3, Kurpez, Vujić.
Trener: Ante Tomas

Labrada: Sabolčec 4, Šeparović 5, Lončar, Milošević, Franjić 14 (3×3), Majnarić, Palanić Čulin 13 (1×3), Bašić 4, Medved 14 (2×3), Ferenčić 1, Jurić 5.
Trenerica: Nevenka Mravlinčić

radnik12radnik11radnik9radnik10radnik8radnik7radnik6radnik3radnik2radnik1radnik5