„Punoglavci“ Košarkaškog kluba Križevci od četvrtka nastupaju na Prvenstvu Hrvatske za dječake do 12 godina u Dubravi. Odličnom igrom došli su do osmine finala gdje su se susreli s moćnom Cedevitom koja ih je visoko porazila rezultatom 59:15.

Križevci su do osmine finala došli dvjema pobjedama u skupini i jednim porazom. Na krilima Maria Matoića (11 poena) i Juraja Brkić (10 poena) prvo su pobijedili Crikvenicu 36:23, da bi nešto kasnije u napetoj utakmici izgubili od ŠK Dražen Petrović rezultatom 44:41. U podjednakoj ekipi najviše je ubacio Deni Krajinović, 10 poena. Zadnju utakmicu skupine igrali su u petak protiv Peščenice, a njih su bez većih problema porazili s 31:16. Susret je bio odlučen već u prvoj četvrtini gdje su Križevčani ubacili sedam poena, a nisu primili niti jedan. U ekipi u kojoj nitko nije ubacio dvoznamenkasti broj poena, najviše je zabio Fabijan Šašek (6 poena).

Križevčanima je drugo mjesto u skupini doneslo osminu finala, ali po njihovu žalost, to je značilo utakmicu protiv Cedevite, kasnijih prvaka. „Punoglavci“ su uvjerljivo poraženi 59:15, a jedino su donekle parirali protivniku u prvoj četvrtini. Već u drugoj dionici „Vitamini“ pokazuju sva svoja oružja i ne dopuštaju Križevčanima da ubace ijedan poen. Brkić se najbolje snašao u susretu te je ubacio pet poena.

U konkurenciji od čak 55 ekipa, Križevci su ostvarili sjajan uspjeh dolaskom do osmine finala, a vjerujemo da su kojim slučajem izbjegli Cedevitu, da bi dogurali i dalje. Na listi strijelaca, u konkurenciji od čak 450 igrača, iz svoje ekipe je najbolje plasiran Mario Matoić. Zauzeo je 54. mjesto s 28 poena u četiri utakmice. Juraj Brkić je na 76. mjestu s pet poena manje od svog suigrača.