U posljednjem susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo 3-2 i ponovo ima četiri boda više od Dinama.

Bila je to sjajna utakmica s mnogo preokreta i pet golova, te gredom u sudačkoj nadoknadi koja je mogla u potpunosti zakomplicirati završnicu prvenstva.

Gosti su vodili 1-0, potom izjednačili na 2-2, Rijeka je tri minute prije kraja susreta sjajnim pogotkom Marka Vešovića stigla do vodstva 3-2, a Josip Tadić umalo izjednačio u 90. minuti pogodivši vratnicu.

Slaven očito ne leži riječkoj momčadi. Prošle sezone Rijeka nije uspjela dobiti niti jednu međusobnu ligašku utakmicu. Četiri puta su igrali i četiri puta remizirali, a ovo je bila tek druga pobjeda Rijeke u zadnjih 10 ligaških ogleda.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Josipa Tadića nakon asistencije Danca Sorena Christensena, no Rijeka se uspjela vratiti. U 34. minuti je udarcem glavom uspio izjednačiti Franko Andrijašević nakon sjajnog driblinga i ubačaja Leonarda Žute.

Do preokreta je došlo u 51. minuti. Josip Mišić je ubacio, a Aleksandar Jovičić nespretno reagirao i zatresao vlastitu mrežu. Međutim, slavlje Armade nije dugo trajalo. Gosti su u 72. minuti izjednačili nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Brazilac Heber. Ipak, pobjedu domaćinu donio je Vešović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora malo iskosa u 87. minuti. U posljednjim trenucima susreta gosti iz Koprivnice mogli su još jednom šokirati Rijeku, no Tadićev udarac je završio u vratnici.

Za momčad iz Koprivnice bio je to četvrti poraz u zadnjih pet kola uz samo jedan osvojeni bod

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je rutinski sa 3-0 stigao do pobjede u Puli protiv Istre 1961. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Armin Hodžić (52, 90+2), a pogodak za ‘modre’ postigao je i Hillel El Arbi Soudani (18).

Hodžić je tako stigao do brojke od deset golova ove sezone, pri čemu je čak osam zabio u proljetnom dijelu.

Dinamo je poveo u 18. minuti nakon kontre koju je golom zaključio Hillel El Arbi Soudanija. Moro je odlično asistirao Sudaniju koji se oslobodio čuvara te iskosa sa 15 metara pogodio suprotni kut. ‘Modri’ su u prvom poluvremenu imali još dvije prilike, dok je Istra samo jednom pucala prema golu, i to neprecizno.

Dinamo je u 52. minuti zabio i drugi gol, a strijelac je bio Armin Hodžić udarcem s ruba kaznenog prostora. Odličnu predstavu Hodžić je zaključio svojim drugim golom na utakmici u sudačkoj nadoknadi.

Rijeka vodi na ljestvici sa 65 bodova, drugi je Dinamo sa četiri boda manje, dok je treći Osijek sa 47 bodova. Hajduk je četvrti sa 43 boda, a Slaven Belupo je ostao peti sa 28 bodova. Na začelju je Cibalija s devet bodova.