U derbiju 30. kola Prve HNL vodeća Rijeka svladala je trećeplasirani Osijek sa 2-0 (1-0) pogocima Bezjaka i Andrijaševića iz kaznenih udaraca te zahvaljujući porazu Dinama u Koprivnici stvorila osam bodova prednosti pred Zagrepčanima šest utakmica prije završetka prvenstva.

Imajući na umu ono što im se u prošlom kolu dogodilo u Puli, gdje su osvojili samo bod i propustili priliku odvojiti se od Dinama koji je tada poražen na Maksimiru od Hajduka, nogometaši Rijeke su nošeni podrškom svojih navijača na Rujevici od prve sekunde krenuli po pobjedu. Mario Gavranović je bio najopasnija prijetnja, ali su svi njegovi udarci završavali u rukama osječkog vratara Malenice ili u okviru gostujućih vrata.

Rijeka je do vodstva došla u 11. minuti, kad je Matasa lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, a sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Slovenac Roman Bezjak sigurno je izveo kazneni udarac. Do kraja poluvremena Gavranović je čak dvaput pogodio gredu, jednom tukao pokraj gola, a neprecizan je bio i Mišić za domaće.

Najbolju priliku za Osječane propustio je Gabrijel Boban, koji je u 20. minuti s 12-13 metara pucao preko gola. Osijek je u posljednjoj minuti prvog poluvremena doživio još jedan udarac, kad je najbolji gostujući strijelac, makedonski reprezentativac Muzafer Ejupi, zbog neopreznog starta na sredini igrališta zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Brojčano inferiorni Osječani u nastavku su borbenošću nadoknađivali igrača manje na terenu, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti riječkom vrataru Prskalu. S druge strane, Rijeka je imala nekoliko izglednih situacija, najopasniji je bio Franko Andrijašević, ali je iz svih dvoboja kao pobjednik izašao vratar Malenica.

Ipak, u 90. minuti sudac Križarić je, nakon prekršaja Škorića na Vešoviću u kaznenom prostoru, dosudio novi kazneni udarac za domaće, a precizan je bio Andrijašević i svojim 14. prvenstvenim pogotkom potvrdio pobjedu Rijeke.

Posebna gošća na ovoj utakmici bila je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Na stadionu HNK Rijeka na Rujevici okupilo se oko 4500 gledatelja, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

Strijelac: 1-0 Bezjak (11-11m), 2-0 Andrijašević (90-11m)

Crveni karton: Ejupi (Osijek) – drugi žuti karton (45+1)