U posljednjoj utakmici 28. kola Prve HNL nogometaši Osijeka svladali su u svom Gradskom vrtu Istru 1961 sa 2-0 (2-0) i tako došli do 16. ovosezonske pobjede te na prvenstvenoj ljestvici zadržali treće mjesto uz tri boda prednosti pred splitskim Hajdukom.

Oba pogotka za Osječane postigao je ukrajinski veznjak Dmytro Lopa. Prvi je put loptu poslao u mrežu već u 8. minuti, kad je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, prevario dvojicu čuvara i preciznim udarcem poslao loptu u suprotan kut pokraj nemoćnog pulskog vratara Iveše.

Na drugi Lopin pogodak trebalo je pričekati samo 17 minuta. Ukrajinac je dobio loptu u kaznenom prostoru i iskoristio puno prostora koje su mu ostavili obrambeni igrači Istre. Zanjihao ih je nekoliko svojim lažnjacima, prevario je i vratara Ivešu, a potom poslao loptu u mrežu za, ispostavilo se, konačnih 2-0.

Puljani su nastavku zaigrali bolje i nekoliko puta opasno zaprijetili domaćem vrataru Malenici, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Nakon 28 kola Osijek je treći sa 53 boda, tri više od četvrtoplasiranog Hajduka. Vodeća Rijeka ima 72 boda, četiri više od drugoplasiranog Dinama. Istra 1961 je na petom mjestu sa 32 boda. Na začelju, u zoni ispadanja su Split sa 16 i Cibalia sa 9 bodova.

Utakmicu u Gradskom vrtu pred oko 1500 gledatelja sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

Strijelci: 1-0 Lopa (8), 2-0 Lopa (25).