ŽRK KTC 26 (10)

ŽRK Podravka Lino 29 (15)

KTC: Renjak, Horvat 6 (1), Ljutić, Harča, Stojanovska 1, Grbus 9 (4), Busija 2, Nemčić, Pavliček, Banić, Dušak 8 (2), Perharić; TRENER: Dario Sokač

PODRAVKA LINO: Karlovčan 3, Popović 1, Brkić, Petričević 2, Franušić 1, Šafar, Horvat 3, T. Petika 9 (2), Papac 2, Šestak 2, Pavlović 3, Vrabec, Kolar 1, Borac, Mrđen 2; TRENERICA: Snježana Petika

KRIŽEVCI – GŠSD Ljudevita Modeca. SUCI: Jurić i Marčinković (obojica Bjelovar). NADZORNIK: Peković (Varaždin). SEDMERCI: KTC 8 (7), Podravka Lino 2 (2). ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta, Podravka Lino 6 minuta.

IGRAČICA UTAKMICE: Tena Petika.

KRIŽEVCI – U utakmici 17. kola druga momčad Podravke bila je bolja od domaćeg KTC-a rezultatom 29:26. Prvo poluvrijeme je obilježila loša napadačka predstava obje ekipe, a u samo prvih 15 minuta Ines Grbus je promašila gol sedam puta, od čega dva puta u kontri. Koprivničanke su igrale isključivo na snagu, što im leži s obzirom da se radi o fizički dominantnijim igračicama.

Kako je vrijeme odmicalo tako su uzdanice trenera Sokača igrale sve bolje, pogotovo u drugom poluvremenu. Oslobodila se Grbus, priključila joj se Lana Dušak, a nekoliko sjajnih obrana je zaredala i Kristina Renjak. Vrijedi spomenuti kako je Dušak odigrala sjajnu obranu u drugom poluvremenu na njihovoj ponajboljoj igračici Teni Petiki te su se 10 minuta prije kraja utakmice približile na samo tri gola razlike.

U samoj završnici ponestalo je snage za nešto više, što ne čudi s obzirom da je KTC igrao bez Marijane Blažun i Monike Beljo koje bi sigurno puno pomogle u rotaciji.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

SNJEŽANA PETIKA (Trenerica Podravke): – Nismo odigrali kvalitetnu utakmicu, imali smo problema što se tiče treniranja. Nisam dovela pola ekipe jer smo se orijentirali na 2000. godište, uskoro nas čeka državno. Dva boda su tu, to je jedino zadovoljstvo.

petika

DARIO SOKAČ (Trener KTC-a): – Početak utakmice smo otvorili u grču, imali smo puno više udaraca na gol od protivnika, međutim njihova golmanica je to odlično branila. Oni su u prvom poluvremenu napravili razliku od 4-5 gola, a kad smo otpustili „ručnu kočnicu“ to je bila puno tečnija igra i u napadu i obrani. Moram reći da sam jako ogorčen na suđenje, to je bilo na razini neke županijske lige, a ne druge lige. Čestitam svojim igračicama jer su se stvarno borile i ostavile srce na terenu.