U dvoboju 10. kola A skupine Lige prvaka rukometaši Kiela pobijedili su Veszprem 25-24 bez pomoći Domagoja Duvnjaka koji je produžio ugovor za njemački sastav do 2020. godine.

Kiel je do pobjede stigao golom Dominika Kleina sedam sekundi prije kraja susreta, a zanimljivo bilo je to jedino vodstvo njemačkog sastava u drugom poluvremenu.

Mađari su vodili veći dio susreta, a u prvom poluvremenu imali i četiri gola prednosti (11-7), no Kiel se nije predavao. U drugom poluvremenu Veszprem je devet puta bio u prednosti, no nije izdržao.

Kiel su do pobjede predvodili Marko Vujin s osam golova, te Christian Dissinger sa šest pogodaka. Kod Mađara najefikasniji su bili Laszlo Nagy sa šest, te Andreas Nilsson sa pet golova. Renato Sulić je dodao dva gola.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak nije imao pravo nastupa za Kiel zbog crvenog kartona dobivenog u prošlom kolu. Vodstvo kluba je objavilo kako je hrvatski rukometaš produžio suradnju do 2012. godine. Duvnjakov dosadašnji ugovor vrijedio je do 2017. godine, no njemački rukometni div ponudio je hrvatskom majstoru novi, daleko bolji ugovor.

“Kiel je bio moj odabir. Imamo sjajnu momčad i vjerujem kako ćemo zajedno osvojiti mnogo trofeja,” poručio je Duvnjak.

U drugom nedjeljnom dvoboju PSG je u Parizu pobijedio Celje Pivovarnu Laško 32-27, a hrvatski rukometaš Igor Vori zabio je jedan pogodak za francuski sastav. PSG su do osme pobjede predvodili Mikkel Hansen sa devet, Daniel Narcisee sa sedam, te Nikola JKarabatić sa šest golova. U redovima slovenskog sastava najefikasniji su bili Blaž Janc s pet i Žiga Mlakar sa četiri gola.

PPD Zagreb je u subotu odigrao 23-23 u Poljskoj protiv Wisle Plock.

Na ljestvici vodi PSG sa 16 bodova, Veszprem je drugi s bodom manje, a na trećem mjestu je Flensburg-Handewitt sa 14 bodova. Kiel na četvrto mjestu ima 11 bodova, PPD Zagreb je peti s devet bodova, a zatim slijede Wisla Plock (8), Celje PL (3) i Bešiktapš (2).