U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u Firenzi pobijedila Udinese 3-0, a u jednoj od naslovnih uloga ponovo je bio Nikola Kalinić.

Hrvatski napadač je zabio pogodak te izborio jedanaesterac u uvjerljivoj pobjedi ‘viola’ kojom je momčad iz Firenze skočila na drugo mjesto Serie A.

Fiorentina je povela u 26. minuti nakon što je Milan Badelj pucao sa 20-tak metara, a lopta je pogodila Kalinića i završila u mreži. Domaćinu je pomogao i gostujući vratar Orestis Karnezis koji je loše reagirao. Kaliniću je to bio 10. pogodak ove sezone u Serie A, a više od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je na brojci od 14 pogodaka. Bivši napadač Hajduka je u 62. minuti izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Josip Iličić. Konačnih 3-0 postavio je Gonzalo Rodriguez u 86. minuti nakon ubačaja iz kornera.

Kalinić i Badelj su odigrali cijeli susret za Fiorentinu, dok Ante Rebić nije ulazio u igru. Nije nastupio niti Stipe Perica za gostujući sastav.

Fiorentina je iskoristila poraz Napolija i probila se na drugo mjesto ljestvice. Napoli je neočekivano poražen na gostovanju kod Bologne 2-3. Domaćin je do 87. minute imao uvjerljivih 3-0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mattiji Destru (14. i 60 minuta) i Luci Rossettiniju koji je pogodio mrežu Napolija u 21. minuti. No, najbolji strijelac Serie A Argentinac Higuain pogocima u 87. i 90. minuti, svojim 13. i 14. golom u ovoj sezoni, učinio je završnicu dvoboja neizvjesnom. Ipak, domaća momčad uspjela je spriječiti potpuni preokret u sudačkoj nadoknadi.

Atalanta je deklasirala Palermo 3-0, Chievo je na gostovanju pobijedio Frosinone, a gostujuće bodove dohvatio je i Empoli pobjedom kod Verone 1-0. U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, Sampdoria – Sassuolo, te Carpi – Milan.

Na ljestvici vodi Inter sa 33 boda, Fiorentina ima 32, a Napoli 31 bod. Slijede Roma sa 28 i Juventus sa 27 bodova. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Frosinone (14), Carpi (9) i Verona (6).