U organizaciji ŠRS KCKŽŽ održan je Županijski kup Koprivničko-križevačke županije u sportskom ribolovu za 2015. godinu. U subotu 09. svibnja na jezeru Grabe u Torčecu nastupili su mladi natjecatelji, juniorke i kadeti. U juniorskoj kategoriji nastupila je ekipa ŠRK Hlebina i bez konkurencije osigurala nastup na prvenstvu Zone, kojoj je ove godine domaćin Športski ribolovni savez Međimurske županije. Najbolja, pojedinačno, bila je Gracija Grabarić, drugo mjesto osvojila je Patricija Bago, a treća je bila Patricija Cikuš.

U kategoriji kadeta nastupili su najbolji kadeti iz sedam klubova Županije. Pobjednici su kadeti “ŠRK Amur” Drnje-Botovo koji su najveće iznenađenje, tim više jer su po prvi puta nastupili na Kupu. Na Slet kadeta Hrvatske koji se ove godine održava u Virovitici kvalificirali su se i kadeti “ŠRK Đelekovec” kao drugi i ekipa “ŠRK La-Ban” te Peteranec kao treće plasirani. Najmlađe natjecatelje bodrio je, osim voditelja i roditelja, veliki broj gledatelja što je doprinijelo atraktivnosti ovog natjecanja, a time i najboljoj promociji sportskog ribolova .

Pojedinačno, najbolji je bio Vedran Lovrić iz “ŠRK La-Ban” Peteranec, drugo mjesto osvojio je Ivan Đelekovčan iz ekipe “ŠRK Amur” Drnje-Botovo, a treći je bio Bernard Crnković iz ekipe “ŠRK Karas Kuzminec”.

Medalje i pehare, pobjednicima su predali Branko Zorko, tajnik Zajednice sportova Koprivničko-križevačke županije i Ivan Petak, predsjednik Športsko ribolovnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

U nedjelju 10. svibnja 2015. na jezeru Šoderica, održano je natjecanje u kategoriji seniorki i seniora. Ukupno je nastupilo 18 ekipa. U kategoriji seniorki pobjednice su iz “ŠRK Koprivnica” a uz njih na prvenstvo Zone kvalificirale su se natjecateljice iz “ŠRK Bistra” Repaš. Najbolja u pojedinačnoj konkurenciji bila je Tatjana Štajduhar iz ekipe “ŠRK Koprivnica”, drugo mjesto osvojila je Lidija Orač iz ekipe “ŠRK Bistra” Repaš, a treća je bila Marijana Vrhoci iz ekipe “ŠRK Koprivnica”.

U kategoriji seniora, već tradicionalno, nastupilo je najveći broj ekipa, ukupno 16 i to od onih koji su po prvi puta nastupili na Kupu do ekipa koje nastupaju u ligama Hrvatskog športskog ribolovnog saveza. Prvo mjesto uvjerljivo je osvojila ekipa “B-Šport” iz Koprivnice, druga je bila ekipa “ŠRK Bistra” Repaš, a treća ekipa “ŠRK Đelekovec”. Uz tri prvoplasirane ekipe, ove godine na prvenstvo Zone plasirale su se i ekipe “ŠRK Bistra” Novo Virje kao četvrta te ekipa “ŠRK Drava” Hlebine koja je osvojila peto mjesto. Pojedinačno najbolji je bio Mario Lončar iz ekipe “B-Šport” Koprivnica, drugi je bio Mario Sabolić iz ekipe “Drava” Novo Virje , treći Boris Klarić iz ekipe “B-Šport” Koprivnica, četvrti je bio veteran Ivan Herman iz “ŠRK Drava” Hlebine, a peti Marijan Mađerić iz ekipe “B-Šport”. Domaćin natjecanja bio je “ŠRK Štuka” Torčec.

Ovogodišnji Kup županijskih ribiča po mnogo čemu ostat će u sjećanju kao uspješna prezentacija ovog popularnog sporta održana u jubilarnoj godini, 80 godišnjici Hrvatskog športskog ribolovnog saveza i 20 godina Športskog ribolovnog saveza Koprivničko-križevačke županije.