Solunski sraz dvije vodeće momčadi kvalifikacijske Skupine 1, Grčke i Hrvatske, završio je podjelom bodova (1:1).

U-21: GRČKA – HRVATSKA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1. – Stadion Toumba, Solun.

Sudac: C. Pawson (Engleska)

Strijelci: 1:0 – Manthatis (65′), 1:1 – Brekalo (74′)

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (26′), Moro (30′), Karachalios (43′), Jakoliš (43′), Pasalidis (45+2′), Saliakas (80′), Limnios (90′)

Drugi žuti/Crveni karton: Pasalidis (83′)

Grčka: Kotsaris (od 71′ Astras), Saliakas, Tsimikas, Nikolau, Pasalidis, Androutsos, Karachalios, Galanopoulos, Lamprou (od 66′ Limnios), Manthatis (od 85′ Mavropanos), Koulouris. Izbornik: A. Nikopolidis.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Šunjić, Balić (od 70′ Ivanušec), Moro, Bočkaj (od 46′ Majer), Brekalo, Jakoliš (od 90+7′ Bašić). Izbornik: N. Gračan.

Mlade reprezentacije Hrvatske i Grčke krenule su u kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo u Italiji u San Marinu sa sve četiri pobjede u prva četiri kola. Izabranici Nenada Gračana bili su svladali Moldovu 3:0, Bjelorusiju 2:1, Češku 5:1 i San Marino 5:0, dok su njihovi grčki vršnjaci bili nadjačali Bjelorusiju 2:0, Moldovu 5:1 i 2:0 te također San Marino 5:0.

Međusobni ogled u Solunu Hrvatska je otvorila prigodom Bočkaja u devetoj minuti, no Grčka je uzvratila nakon pola sata igre, kada je Lamprou iz blizine pogodio bližu vratnicu.

U 42. minuti utakmice Brekalo je izborio kazneni udarac za Hrvatsku, sam ga je i izveo, no loptu je poslao tik pored gola.

Grčka je povela sredinom drugog poluvremena, kada je Lamprou ubacio, a Manthatis se najbolje snašao pred Posavecom i zatresao mrežu, no tih je 1:0 na semaforu stajalo samo devet minuta.

U 74. minuti Brekalo se odlučio na udarac izvan šesnaesterca, a pričuvni grčki vratar Astras propustio je loptu te je Hrvatska izjednačila na, pokazat će se, konačnih 1:1.

U završnici su mladi Vatreni imali igrača više, nakon što je Pasalidis dobio drugi žuti karton, no najbolju je priliku za pobjedu propustila Grčka. Nikolaou je u 88. minuti pucao poslije kornera, ali su Posavec i prečka sačuvali hrvatsku mrežu.

Hrvatska je tako ostala na prvom mjestu na tablici, s istim brojem bodova kao i Grčka, uz bolju gol-razliku (16:3 naspram 15:2), a kvalifikacije nastavlja u ožujku 2018. godine, gostovanjem kod nositelja skupine, reprezentacije Češke.