NK KRIŽEVCI 1 (0)
NK GRANIČAR LEGRAD 1 (0)

KRIŽEVCI: Špoljar, Ceković (Picig), Zemljak, Blagaj, Selanec, Kfler, Božović, Mladen, Bartol, Jandrašec (Višak), Stubičan (Mišir). TRENER: Dražen Kemenović.
GRANIČAR: Ružić, Vidović, Horvat (Štefić), Kučan, Ganžulić, Nađ, Bali Z. (Bali Ž.), Grozdek, Paveli, Draguljić. TRENER: Dražen Horvat.
KRIŽEVCI – Igralište „Gradski stadion“, Križevci. SUDAC: Dergez. POMOĆNICI: Turbelija, Kicivoj. DELEGAT: Koštić. STRIJELCI: 1:0 Stubičan (55.), 1:1 Kučan (65).

Na krilima proteklih pozitivnih, ali i efikasnih rezultata Križevci su u subotu dočekali uvijek neugodnu momčad Legrada. Iako najavljeni kao veliki favoriti, Križevci ove subote ipak nisu dokazali određenu prevagu koja ih izdiže iznad ostalih ekipa.

Klasično odmjeravanje snaga potrajalo je neobično dugo, čak do 21. minute kada po prvi puta Križevci uspijevaju nešto napraviti, ali obrana gostiju je na mjestu. U datom periodu igre posebno su bili raspoloženi Bartol i Stubičan, ali bez prevelikog i konkretnog učinka. Iz relativno dosadnog prvog poluvremena možemo izdvojiti dvije situacije. Prva je vezana uz Božovića i njegov žuti karton koji ga nažalost eliminira za iduću utakmicu zbog akumuliranih javnih opomena.

Druga je vezana uz gostujućeg igrača Međimoreca koji svojoj ekipi radi medvjeđu uslugu te u periodu od pune minute dobiva dva žuta i time isključujući crveni karton. Drugo poluvrijeme donosi nam aktivniju igru križevčana koja rezultira s(p)retnim pogotkom Stubičana koji stražnjicom uspijeva u vrata „skrenuti“ ubačaj Bartola. No od tog trenutka kao da je igra križevčana stala i to vješto iskorištavaju gosti.

Stranu je probio Horvat koji pogađa vratnicu, no obrana Križevaca loptu ne uspijeva raščititi i Kučan uspijeva pogoditi suprotni kut Špoljara. Do kraja utakmice križevčani aktivno napadaju, no ponajbolji vratar lige Ružić uspijeva pokriti sve opasnosti koje prođu kroz njegovu gustu obranu. Iduće kolo Križevci gostuju kod momčadi Novigrada Podravskog.

DRAŽEN KEMENOVIĆ: Nakon tekme u nedjelju malo smo „digli krila“ i današnja utakmica nas je grubo prizemljila. Ako ne možemo u ovakvoj utakmici sa igračem više zabiti više od jednog pogotka tada je problem u nama. Takav nogomet se ne može igrati i činjenica je da smo se sami pobijedili.

DRAŽEN HORVAT: Možemo slobodno reći da je danas bila izuzetno zanimljiva utakmica. Domaćin je imao terensku inicijativu, no bez prevelikih i izrazitih šansi. Nama je isključenje bila otežavajuća okolnost, no uspjeli smo izjednačiti i osvojiti hrabro i teško zasluženi bod.

križevci25 križevci24 križevci22 križevci21 križevci20 križevci18 križevci17 križevci16 križevci15 križevci14 križevci13 križevci12 križevci11 križevci10 križevci9 križevci8 križevci7 križevci6 križevci5 križevci4 križevci3 križevci2 križevci1 križevci