1/16 finala hrvatskog Kupa: BORAC – DINAMO 0:6

Imbriovec, 20. rujna:

Borac: Tizaj – Kovačić, Oršić, Gaži, Vuk – Prvčić, Pjetri – Šegović, Fažon, Bači – Vrkić. Klupa: Vlah, Buzina, Balent, Međurečan, Bali, Fičko, Andrić. Trener: Zlatko Andrašić.

Dinamo: Zagorac – Lešković, Perić, Rrahmani, Lecjaks – Antolić, Gojak, Uremović – Cekici, Hodžić, Fiolić. Klupa: Livaković, Sosa, Doumbia, Olmo, Henriquez, Jurilj, Moro. Trener: Mario Cvitanović.

Nogometaši Borca iz Imbriovca pred gotovo 1500 ljudi poraženi su od Dinama rezultatom 0:6 u 1/16 finala hrvatskog Kupa. Ni jaka kiša nije omela more ljudi da dođu danas u Imbriovec, piše drava.info.hr.

Igor Kralj/Pixsell

Nažalost po sve navijače Borca, domaća obrana kapitulirala je nakon samo dvije minute. Na asistenciju Gojaka za 0:1 pogodio je Hodžić. Imbriovčani su zaprijetili golu Dinama prvi puta nakon desetak minuta igre. Pucao je Prvčić s dvadesetak metara, ali pored vratnice.

Dinamo je povećao svoje vodstvo u 24. minuti. Nakon lijepog dupog pasa s Antolićem Fiolić je fantastično pogodio druge rašlje nemoćnog golmana Tizaja. Pokušao je za Borac odgovoriti Pjetri, ali je njegov udarac ukrotio vratar Zagorac.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na polovici Borca, ali su Imbriovčani pružali solidan otpor. Tek sredinom nastavka Dinamo je došao do trećeg pogotka kada je na asistenciju Hodžića svoj drugi pogodak postigao Fiolić. Hrabro su igrali Imbriovčani, a s tribina su se mogle čuti želje: “Kad bi bar jedan gol zabili to bi prava fešta bila!”

Nažalost po sve navijače, to se nije ostvarilo. Za 0:4 pogodak je postigao Olmo, a onda dva puta Jurilj za 0:6. Sve u svemu, gledatelji su mogli uživati u solidnom nogometu unatoč lošem terenu, a igrači, trener i svi iz Borca dobili su uspomenu koju će pamtiti do kraja života i prepričavati godinama.