Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta predvođeni bivšim hrvatskim izbornikom Nikom Kovačem izborili su ostanak u Bundesligi pobijedivši u uzvratnom susretu dodatnih kvalifikacija na gostovanju Nurnberg 1-0 nakon što je prvi dvoboj završio 1-1.

Pogodak odluke postigao je švicarski reprezentativac Haris Seferović u 66. minuti nakon sjajnog prodora i asistencije mladog srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića.

Momčad hrvatskog trenera bila je bolja i potpuno zasluženo je izborila pobjedu. Domaćin je tek u 88. minuti stvorio prvu pravu priliku, no Niclas Fullkrug je loše pucao.

Niko Kovač je preuzeo Eintracht početkom ožujka ove godine u trenucima dok je klub iz Frankfurta bio u zoni ispadanja. Pod njegovim vodstvom Eintracht je u 10 susreta upisao četiri pobjede, pet poraza i jedan remi uz negativnu razliku pogodaka 7-13.

Iz Bundeslige su već ranije ispali Stuttgart i Hannover, a novi prvoligaši su Freiburg i RB Leipzig.