KRIŽEVCI           4 (2)

PITOMAČA         0 (0)

KRIŽEVCI: Špoljar, Jandrašec, Božović, Blagaj, Maras, Kofler, Stubičan (od 64. Vrbančić), Švogor (od 46. Mladen), Rumenjak (od 67. Mišir), Babić (od 77. Ceković), Orejaš (od 46. Bastašić). TRENER: Dražen Kemenović.

PITOMAČA: Zdelar, Presečan, Miloš (od 76. Martinčević), Jendrašić, Košić (od 89. Ali), Herent (od 74. Klemen), Prlić, Veličan, Bosilovski (od 89. Bedeković), Sabljić. TRENER: Darko Tkalčec.

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJ: 200. SUDAC: Ćeško Đorđević (Bjelovar). POMOĆNICI: Slavko Miklečić (Bjelovar) i Mario Abdić (Daruvar). DELEGAT: Damir Vargović (Virovitica). STRIJELCI: 1:0 Stubičan (2), 2:0 Stubičan (31), 3:0 Kofler (63), 4:0 Mladen (81, 11m). ŽUTI KARTONI: Mladen kod Križevaca, Prlić, Bosilovski i Herent kod Pitomače. IGRAČ UTAKMICE: Marko Stubičan.

KRIŽEVCI – Sve nade Pitomače u eventualni naslov prvaka stale su u subotu u Križevcima. Do 25. kola velika gužva je bila na prvenstvenoj tablici, gdje su čak tru kluba konkurirali za sam naslov, Pitomača, Tehničar i Garić. Momčad iz Pitomače u subotu u ni jednom segmentu nije pokazala zašto bi baš ona morala do naslova. U potpunosti su bili nadigrani od Križevaca. Lepršavost i neopterećenost Kemenovićeva sastava vidljiv je već od početka susreta. Već u 2. minuti Marko Stubičan pogađa za rano vodstvo domaćina. Tridesetak navijača Pitomače ostalo je u šoku. Križevci ranim pogotkom u potpunosti preuzimaju inicijativu. U 20. minuti Blagaj snažno puca s 30-ak metara, a Zdelar krajnjim naporima izbacuje loptu u korner. Međutim, križevački igrač utakmice Stubičan ponovo zabija u 31. i time stavlja pečat na nade momčadi iz Pitomače. Drugo poluvrijeme Križevčani rutinski odrađuju. Igrala se 63. minuta Kofler u solo prodoru radi slalom kroz igrače Pitomače, dolazi do Zdelara i rutinski ga matira za 3:0. Točku na „i“ stavio je Hrvoje Mladen u 81. minuti iz kazenog udarca. Lijepa je to uvertira Križevaca za finale Kupa koje ih očekuje u srijedu, a nakon toga posljednje kolo igraju u Virju kod Podravca.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

nogomet krizevci pitomaca15

Dražen KEMENOVIĆ (trener Križevaca): Bila je ovo dobra pripremna utakmica za srijedu za kup i očekujem iste uvjete i u toj utakmici. Dečki su pokazali da zavrjeđuju biti u samom vrhu i da su nam neke nijanse, neke greške koje smo napravili odvele nas da se nismo borili za prvaka. Zahvaljujući odličnom odazivu na treninge i zalaganju, dečki su odigrali jednu pravu partiju.

nogomet krizevci pitomaca13

Anton PRANJIĆ (trener Pitomače): Došli smo s namjerom da pokušamo uzeti sva tri boda, na kraju ispalo je kako je ispalo. Prvi par minuta utakmice nismo se snašli i primili smo taj jeftini gol. Pobjeda domaćina je apsolutno zaslužena. U svakom segmentu igre su nas nadigrali. Čestitam Križevcima i želim im puno sreće u daljnjim natjecanjima.

nogomet krizevci pitomaca01 nogomet krizevci pitomaca06 nogomet krizevci pitomaca05 nogomet krizevci pitomaca04 nogomet krizevci pitomaca03 nogomet krizevci pitomaca02

nogomet krizevci pitomaca07 nogomet krizevci pitomaca08 nogomet krizevci pitomaca09

nogomet krizevci pitomaca14 nogomet krizevci pitomaca16 nogomet krizevci pitomaca17 nogomet krizevci pitomaca18