U prvom susretu trećeg pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 12,000 gledatelja pobijedio gruzijskog imenjaka 2-0 i načinio veliki korak prema plasmanu u završnu rundu kvalifikacija.

Golove za ‘modre’ zabili su El Arabi Soudani (39) i Ante Ćorić (42). Uzvrtani susret je 2. kolovoza u Tbilisiju.

Dinamo je svoju europsku avanturu započeo protiv Vardara u 2. pretkolu, a prolazom protiv Gruzijaca stigao bi korak do Lige prvaka, ali i osigurao barem nastup u skupini Europske lige.

Hrvatski prvak se više od pola sata mučio i tražio protiv gostiju iz Tbilisija. Dinamova vezna linija nikako nije uspjela spojiti nekoliko kvalitetnih dodavanja. U prvih 30 minuta najbolju priliku su imali gosti kada je Čanturašvili opasnu pucao iznad Eduardova gola.

U završnici prvog poluvremena Dinamo je napokon proradio i u razmaku od svega tri minuta dva puta je svladao Anthonyja Scribea. Dinamo je poveo u 39. minuti kada je Ćorić sjajnom asistencijom prebacio zadnju liniju gostiju i u zicera gurnuo Soudanija koji mirno šalje loptu pored istrčalog Scribea. Tri minute kasnije i Ćorić se upisao među strijelce. Soudani je odlično na krilu pronašao Fernandesa koji je ušao u kazneni prostor i gurnuo loptu Ćoriću kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu.

U drugom dijelu utakmice Gruzijci su zaigrali nešto otvorenije, što je otvorilo dosta prostora iza leđa gostujuće obrane. No, nažalost ‘modri’ to nisu kaznili i u drugom poluvremenu nije bilo golova. Možda i najbolju priliku imali su Fernandes i Antolić koji su u 87. minuti išli dva na jednog braniča, ali je Fernandes loše dodao.