U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Real Madrid i Borussia Dortmund su na Santiago Bernabeu odigrali 2-2 čime je njemački sastav osvojio prvo mjesto u skupini.

“Kraljevski klub” je poveo 2-0 golovima Karima Benzeme (28, 53), no Borussija je uspjela izjednačiti, a strijelci su bili Pierre-Emerick Aubameyang (61) i Marco Reus (88).

Luka Modrić je igrao do 63. minute kada ga je zamijenio Toni Kroos, dok Mateo Kovačić nije nastupio.

U drugom susretu iz F skupine Legia je Varšavi pobijedila Sporting 1-0 osvojivši treće mjesto u skupini. Pogodak odluke zabio je Guilherme u 30. minuti.

Borussia Dortmund je osvojila prvo mjesto u skupini sa 14 bodova, Real Madrid je drugi sa 12, Legia ima četiri, a Sporting tri boda.

Zanimljivo je bilo i u Portu gdje je istoimeni portugalski sastav protiv Leicester Cityja lovio plasman u osminu finala. Engleski prvak je i prije zadnjeg kola osigurao nastavak natjecanja i na Dragau je nastupio u ‘B’ sastavu. Portugalci su iskoristili opušteni pristup Leicestera i ubilježili uvjerljivu pobjedu 5-0. Porto je već nakon prvog poluvremena vodio 3-0 golovima Andrea Silve (6), Jesusa Corone (26) i Yacinea Brahimija (44). U drugom poluvremenu Silva je u 65. minuti iz kaznenog udarca povisio na 4-0, a Diogo Jota je u 77. minuti zabio za 5-0.

Osminu finala je lovio i Kopenhagen u Belgiji protiv Club Bruggea. Danci su pobijedili 2-0, međutim, to im nije bilo dovoljno jer je i Porto pobijedio. Na koncu, Kopenhagen se morao zadovoljiti trećim mjestom u skupini i plasmanom u Europsku ligu. Golove za Kopenhagen zabili su Brandon Mechele (8-ag) i Mathias Jorgensen (15).

U skupini E putnici među 16 najboljih bili su poznati i prije zadnjeg kola. ‘Jedinicu’ je osigurao Monaco, dok je drugo mjesto pripalo Bayer Leverkusenu. Stoga je njihova utakmica na BayAreni protekla bez rezultatskog pritiska. Na koncu je bilo 3-0 za Bayer, a golove su zabili Vladlen Jurčenko (30), Julian Brandt (48) i Morgan De Sanctis (82-ag).

Danijel Subašić je dobio poštedu u Monacu, dok je Tin Jedvaj odigrao cijeli susret za njemački sastav.

U drugom susretu Tottenham i CSKA su odlučivali o putniku u Europsku ligu. Spursi su imali bod ‘fore’ i na koncu su pobijedili 3-1. CSKA je poveo golom Alana Đagojeva u 33. minuti, no Tottenham je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Dele Allija (38) i Harryja Kanea (45+1). U drugom dijelu domaćin je povisio prednost autogolom Akinfejeva u 77. minuti.

Na koncu je Monaco osvojio prvo mjesto sa 11 bodova, Bayer je drugi sa 10 bodova, Tottenham ima sedam, a CSKA tri boda.

U susretu posljednjeg, šestog kola H skupine Lige prvaka nogometaši Dinama poraženi su u Torinu od Juventusa 0-2 okončavši natjecanje u skupini sa šest poraza i razlikom pogodaka 0-15.

Dinamo je odigrao odlično prvih 45 minuta, no u nastavku nije izdržao pritisak talijanskog prvaka koji je i s B sastavom rutinski stigao do pobjede i potvrde prvog mjesta u skupini.

Golove za torinsku ‘Staru damu’ zabili su Gonzalo Higuain (52) i Daniele Rugani (73). Mario Mandžukić je igrao do 85. minute za Juve, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za sastav domaćina.

U drugom susretu iz ove skupine Lyon i Sevilla su odigrali bez golova što je Španjolcima osiguralo drugu poziciju.

Prvo mjesto u skupini osvojio je Juventus sa 14 bodova, druga je Sevilla sa 11 bodova, Lyon na trećem mjestu ima osam bodova, dok je Dinamo na začelju bez bodova.