Košarkaši Cibone u susretu su 12. kola skupine D FIBA-ine Lige prvaka u KC “Dražen Petrović” svladali litvanski sastav Juventus iz Utene sa 81-72 (21-20, 14-22, 19-18, 27-12).

U neobičnoj utakmici Cibona je do pobjede stigla sjajnom obranom u četvrtoj četvrtini koju je na kraju dobila sa 27-12.

Hrvatski sastav je u drugoj četvrtini gubio i sa 16 razlike (21-37) da bi tri minute prije kraja imao prednost od 16 razlike (79-63).

Nakon izjednačene prve četvrtine u prvih pet i pol minuta druge Juventus je ostvario seriju od 17-0 i stigao do velike prednosti. Ipak, Cibona je uspjela do poluvremena uhvatiti rezultatski priključak svojom serijom 10-0. Tijekom treće četvrtine Cibona je prijetila preokretom, no on se dogodio u posljednjih 10 minuta koje je hrvatski predstavnik otvorio nestvarnom serijom 25-3. Štoviše, u prvih šest minuta Juventus nije postigao niti jedan poen, a Cibona je ubacila 19 i time “prelomila” dvoboj u svoju korist.

Željko Šakić sa 21 košem i Scotty Reynolds sa 18 ubačaja i 9 asistencija bili su najbolji kod Cibone, dok je Vytautas Sulskis ubacio 15 poena za Juventus.

Nakon 12 kola Cibona drži peto mjesto s omjerom pobjeda i poraza 5-7, dok je Juventus četvrti sa 7-5.

U pretposljednjem, 13. kolu Cibona za tjedan dana gostuje u Strasbourgu.