U susretu 2. kola A skupine Kupa konfederacija Portugal je u Moskvi pobijedio domaćina Rusiju 1-0 i načinio veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Pogodak za pobjedu europskih prvaka postigao je Cristiano Ronaldo u osmoj minuti utakmice.

Akciju je započeo Bernardo Silva koji je prebacio loptu na lijevu stranu do Raphaela Guerreira. Veznjak Borussie Dortmund je povukao loptu, te ubacio na drugu stativu gdje je Ronaldo glavom zabio za 1-0.

Portugal je imao još nekoliko prilika, no Igor Akinfejev je branio sjajno. Domaćin u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac prema portugalskim vratima, dok je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, ali nedovoljno dobro za pozitivan rezultat.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Meksiko i Novi Zeland.

Portugal vodi na ljestvici sa četiri boda, Rusija im tri, a Meksiko bod, ali i utakmicu manje. Na začelju je Novi Zeland bez bodova.

U zadnjem kolu, 24. lipnja Cristiana Ronalda i društvo očekuje najlakši suparnik u skupini Novi Zeland, dok se u drugom susretu sastaju Meksiko i Rusija.