Nogometaši Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog kupa nakon što su u uzvratu na Kantridi odigrali 0-0 s Rijekom i obranili prednost od 2-1 iz prve utakmice u Zagrebu. Dinamo će u finalu igrati sa RNK Splitom.

Dinamo je pred ispunjenom Kantridom uspio sačuvati prednost iz Maksimira, a u unatoč pritisku domaćina, zagrebačka momčad je propustila bolje prilike na susretu. U prvom dijelu Riječani su bili bolji, ali je najbolju priliku propustio Junior Fernandes u 38. minuti kada je glavom u padu pogodio gredu. U 61. minuti Soudani je išao sam na vratara Vargića i uputio loš šut pokraj gola, a u 72. minuti uzvratio je udarcem napadač Rijeke Ivančić, ali ravno u vratara Ježinu. U 81. minuti Ivančić je zatresao mrežu nakon udarca Tomasova, ali je sudac Zebec poništio zgoditak zbog zaleđa. U drugoj minuti sudačke nadoknade Marin Leovac je dobio crveni karton zbog prigovora.

U drugom polufinalu nogometaši RNK Splita su na svom stadionu svladali Hajduk s 1-0, te s ukupnim prezultatom 2-1 prošli u povijesno, prvo finale u povijesti. Do najvećeg uspjeha u povijesti kluba Split je došao pogotkom Sokola Cikalleshia u 43. minuti iz kaznenog udarca. U vrlo lošoj utakmici Hajduk je najveću priliku propustio u 36. minuti kada je Milevski na dodavanje Vlašića pogodio vratnicu. U 42. minuti Milović i Jozinović su u svom kaznenom prostoru srušili Bagarića, a Albanac Cikalleshi je bio precizan s bijele točke. U drugom dijelu Hajduk je cijelo vrijeme napadao, ali nisu uspjeli uputiti niti jedan ozbiljniji šut na vrata gradskog suparnika.

Finalni dvoboj Kupa igra se 20. svibnja.

RIJEKA – DINAMO 0-0

Pred 9500 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Zebec iz Cestice.

CK: Leovac (Rij, 90+2)