Kanonada trica u Modecu

Radnik 96:64 Križevci

Radnik: Tomić 10, Jukić 7 (1×3), Pavković 6, Glamuzina 15 (5×3), Samardžija 14 (3×3) Nemec 3 (1×3), Svoboda N. 7 (1×3), Svoboda I. (cap) 16 (3×3), Pomper, Hekić 4, Vragović 7, Maksić 7 (1×3). Trener: Ante Tomas.
Križevci: Mergon 6 (2×3), Rešetar 2, Marković 8 (1×3), Vlašić 2, Ferenčak 2, Kranjčić 2, Topić 14 (3×3), Hrandek 12 (1×3), Prstec 16 (2×3). Trener: Boris Kapusta.

KRIŽEVCI – Dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 80.
SUCI: Mario Huzjak (Križevci) i Krešimir Anzulović (Bjelovar).

KRIŽEVCI – U sunčano subotnje popodne imali smo priliku uživati u gradskom derbiju 17. kola A2 lige u kojem su se susreli Radnik i Križevci. Mlada momčad Borisa Kapuste nije se mogla nositi s dominantnijom ekipom Radnika što pokazuje i konačan rezultat, 96:64. Ivan Tomas, ponajbolji igrač starijeg košarkaškog kluba, nije nastupio zbog privatnih obaveza te je umjesto njega u početnu petorku „uskočio“ Marin Glamuzina te opravdao status startera. Povezao je dvije trice u prvoj četvrtini te uzeo nekoliko bitnih skokova, a u napadu mu se priključio i ostatak ekipe te su uz šest postignutih trica nakon prve dionice vodili sa 33:16.

Ante Tomas je odlučio odmarati najvažnije igrače do poluvremena, no Žapci nisu uspjeli opasnije ugroziti rezultat te se na veliki odmor odlazi s 51:30 u korist Radnikove momčadi. I u nastavku su Tomasovi igrači bili šuterski raspoloženi.Do kraja susreta ubacili su čak 14 trica naspram 8 Križevaca što im je bilo dovoljno za konačnih +32.

Valja napomenuti kako su u obje momčadi svi igrači dobili minutažu što je pozdravila i publika u Modecu. Kod Križevaca najefikasniji su bili Tomislav Prstec sa 16 koševa te Andrej Topić s 14 ubačaja dok je u redovima Radnika Svoboda zabio 16, a Glamuzina dodao 15 poena.

radnikradnikradnikradnikradnikradnikradnikradnikradnikradnikante tomasANTE TOMAS (TRENER RADNIKA): Zasluženo smo pobijedili, jer na kraju krajeva bolja smo ekipa. Nije bilo prevelikog natjecateljskog naboja. Igralo se dosta lepršavo. Pobijedili smo za onoliko za koliko smo bili bolji. Veseli me što sam podijelio minutažu. Sama utakmica je bila miroljubiva i mi smo iz nje izašli kao pobjednici.

kapusta križevci trenerBORIS KAPUSTA (TRENER KRIŽEVACA): Utakmica je bila onakva kakvu su svi očekivali. Radnik je bolja ekipa s većim i kvalitetnijim rosterom igrača i razlika u rezultatu je očekivana. Utakmica je bila neobična, budući da je bilo puno trica s obje strane. Mi smo zabili osam trica što me zadovoljava. Raduje me što smo napredovali od početka prvenstva. Ali, za neke bolje rezultate ipak nam nedostaje pokoji kvalitetniji igrač.