Rukomet 1. HRL 13. kolo

RK KTC – RK NOVA GRADIŠKA 30:27 (11:12)

KRIŽEVCI GŠSD OŠ Ljudevita Modeca

Gledatelja: 150

Od ovog susreta se očekivalo da će domaći KTC doći do lake pobjede, to je sugerirao odnos ovih ekipa na ljestvici, ali još više su to bili izvrsni rezultati KTC-a u posljednja odigrana četiri kola. Tako se činilo prije utakmice, ali onda je utakmica krenula i slika na parketuu je govorila nešto sasvim drugo.

Gosti iz Nove Gradiške su u utakmicu ušli čvrsto, brzo, poletno, iznimno pokretljivi u obrani i neuhvatljivi za obranu KTC-a u napadu. Domaćin u prvih deset minuta nije nalazio rješenja, dosta grešaka, statična igra bez čvrstine i odlučnosti. Na pola prvog poluvremena domaći igrači uspijevaju podići čvrstinu igre i zajedništva u obrani no u napadu su se za svaki gol morali „rudarski“ izboriti.

U prilog tome ide i rezultat prvog poluvremena 11:12 za goste, što sugerira da KTC nije dobio puno golova, ali je dobrano premalo postigao. Možda je za tu razliku kriv i gostujući vratar koji je tijekom prvog poluvremena imao 9 obrana, a domaći samo 4.

Drugo poluvrijeme i gotovo identična igra i s jedne i s druge strane, a to u 38. minuti igre donosi vodstvo gostiju od 4 razlike (14:18). I kada se činilo da će gosti otići kući s bodovima, Ktc uspijeva napraviti seriju od 3:0 i približiti se na samo jedan gol zaostatka.

Takva igra, gol za gol, igrala se do 50. min. kada KTC uspijeva u nastavku prvi puta doći do izjednačenja (22:22), a u 54. minuti i do vodstva od 25:24. Gosti se nisu predavali i dalje su igrali izrazito dobro, no u drugom poluvremenu se „probudio“ golman domaćih Henigman i sakupio 10 obrana (ukupno 14), dok su gostujući vratari imali samo 3 (ukupno 12) i to se pokazao kao glavni adut za osvajanje bodova.

Iznimno kvalitetna, dinamična, uzbudljiva, borbena utakmica i više nego primjerena ovom rangu natjecanja, opravdala je sva očekivanja, a sve je pratilo oko 150 ljubitelja rukometa na tribinama. Gosti su pokazali da znaju igrati moderan, brz i učinkovit rukomet i da im ovo loše mjesto na tablici nikako nije realno, ali i KTC je pokazao da zna i može parirati takvoj igri, što sigurno ohrabruje trenera Miklečića jer im u sljedećem kolu dolazi ekipa Bjelovara koja im je u jesenskom dijelu, u prvom kolu, nanijela dosta neugodan poraz.

Nakon ove pobjede KTC je na ljestvici preskočio Bjelovar i sada zauzima 8 mjesto, jer je u ovom kolu Bjelovar izgubio na gostovanju kod Kozale.

Čestitke rukometašima KTC-a na pobjedi, ali i svim sudionicima ovog susreta jer se igralo jako dobro i sportski.

RK KTC: Henigman, N. Predojević 5, Žganjer 1, Babić 7 (5), Novosel, A. Berend, Kemenović, Kamenar, Vrhovec, F. Berend, Augustinčić, Valinčić 3, Masnec 4, I. Antunović 7, Taras 3

TRENER: Dragutin Miklečić

RK NOVA GRADIŠKA: Miletić, Prstačić, M. Sertić 10 (3), Barun 2, Antonić, Ćosić 3, T. Orelj 2, M. Antunović 5, Vidović 2 (1), Ivanišević, M. Orelj 3, Rajić, Špoljarić.

TRENER: Ivan Sertić

SEDMERCI: KTC 5 /7, Nova Gradiška 4/7

ISKLJUČENJA: KTC 10 min. Nova Gradiška 12 minuta

Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (Trnovec Bartolovečki)

Nadzornik: Vladimir Peković (Varaždin)