NK KRIŽEVCI 4 (2) : NK MLADOST (M) 0 (0)

KRIŽEVCI:  Špoljar, Ceković, Vedriš (od 74. Cukor), Višak, Švogor, Vrbančić, Mladen, Stubičan, Mišir, Orejaš (od 85. Valec), Jandrašec (od 80. Ištvanović). TRENER: Dražen Kemenović

MLADOST: Krčmar, Vindić D., Ranilović, Lovković, Kolar (od 33. Jagar), Vindić J., Mikšić, Golubić (od 39. Begić), Jagar (od 53. Sabolić), Aušperger D. (od 70. Krznarić), Fuker (od 53. Aušperger H.) TRENER: Branko Čmelješević.

KRIŽEVCI, Gradski stadion. SUDAC: Vjekoslav Jalžabetić. POMOĆNICI: Darko Lovreković i Julijo Fabijan. DELEGAT: Mario Zagorščak.

STRIJELCI: 1:0 Stubičan (19), 2:0 Orejaš (30), 3:0 Mladen (72, 11m), 4:0 Mišir (90).
ŽUTI KARTONI: Švogor  kod Križevaca, Mikšić kod Mladosti
CRVENI KARTON: Jagar kod Mladosti
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Vrbančić

Tmurno i kišno poslijepodne u Križevcima bilo je vrlo plodno za nogometaše Križevaca, koji su bili domaćini ekipi Mladosti iz Molvi. Križevčan su žudjeli za pobjedom. Nesretan nerješen ishod u prošlom kolu protiv Osvita iz Đelekovca djelomično su anulirali u četvrtak visokom pobjedom od  čak 7:1 nad Omladincom iz Herešina.

Volje i šansi nije nedostajalo danas kod Križevčana. Već u 6. minuti Mladen probija po desnoj strani i puca iskosa prema vratima Krčmara, ali lopta prolazi pokraj vratiju. Igrala se 12. minuta utakmica kada Mišir probija s lijeve strane, dodaje ošru loptu na oko 3 metra od vratiju za Jandrašeca, koji je za korak prekratak.

Do sljedeće šanse nije se dugo čekalo. Vrbančić krasno proigrava za Mišira, koji s ruba kaznenog prostora pronalazi Orejaša, koji puca preko vratiju. Orejaš se ponovo nalazi u prilici već u sljedećoj minuti, ali gostujuća obrana otklanja opasnost.

Jednu od najkonkretnijih prilika imao je Mišir u 18. minuti kada lažnjakom izbacuje Ranilovića i ulazi u situaciju oči u oči s Krčmarom, ali puca preko grede.
Prva konkretnija prilika gostiju dogodila se u 19. minuti. Lovković probija po sredini i odigrava za Fukera, koji puca snažno s desne strane kaznenog udarca, ali Špoljar paradom otklanja opasnost.

Pritisak domaćina kapitaliziran je u 20. minuti kada Vedriš probija po lijevoj strani, iz drugog plana u akciju se uključuje Stubičan koji matira gostujućeg vratara. Domaćin vodi 1:0.

Do 30. minute igra se sredinom terena kada Miškić neoprezno ruši Jandrašeca na 20-ak metara. Slobodni udarac izvodi Orejaš, koji eurogolom povisuje prednost domaćina. Isti igrač se našao i dobroj poziciji kada puca s ruba 16-erca, ali pokraj vratiju.

Drugo poluvrijeme krenulo je letargično. Domaćin je pokušavao što više zadržati loptu u nogama. Prvu priliku u poluvremenu ponovo stvaraju domaćini u 55. Minuti preko Mladena, koji ubacuje za Orejaša, koji puca glavom, ali ovoga puta Krčmar je siguran. U 56. minuti po drugi puta požutio je Jagar te ostavlja momčad iz Molvi na cjedilu.

U 59. minuti gosti uzvraćaju preko Lovkovića koji puca prema Špoljaru, ali neprecizno. Dominacija domaćina je bila gotovo cijelo poluvrijeme, dok gosti realno nisu stvorili veću opasnost po Špoljara.

U 72. minuti Mišir bježi Vindiću, a ovaj ga nesmotreno ruši. Jalžabetić opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran je bio Mladen. Domaćin vodi 3:0.

Valja još istaknuti i jednu priliku gostiju pred kraj utakmice. U 89. minuti kada Hrvoje Aušperger ubacuje za Mikšića, koji puca prema neprecizno prema vratima. Iz ubačaja Špoljar odigrava Ištvanovića, koji pronalazi Mišira, koji plasira loptu u vrata i potvrđuje prvu prvenstvenu pobjedu.

Sljedeće kolo Križevci putuju na gostovanje u Peteranec kod tamošnje Panonije.

NK KriževciNK KriževciTransparent KriževciNK KriževciNK križevciNK križevciNK KriževciNK KriževciNK KriževcikžNK KriževciNK KriževciNK križevciNK KriževciKriževci stadionkriževcikriževcistadion križevcikž