U Velikoj vijećnici križevačke Gradske uprave gradonačelnik Rajn u utorak prijepodne održao je prijem za odlične učenike te učenike i njihove mentore koji su na državnim natjecanjima osvojili jedno od prva tri mjesta.

Uvodno se prisutnima obratio Mladen Tenodi, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti, a prigodnim riječima učenicima i njihovim mentorima obratio se Danijel Šaško, zamjenik križevačkog gradonačelnika i Mario Rajn, gradonačelnik Križevaca.

prijem rajn ucenic i mentori07 prijem rajn ucenic i mentori05

Iz OŠ Ljudevita Modeca za osvojeno drugo mjesto na 60. glazbenim svečanostima nagradu su ekipno primile Anamarija Gudić i Marta Šiler te mentor  Ozren Bogdanović. Lorena Hrković nagrađena je za treće mjesto na Državom prvenstvu Školskih sportskih društava, Košarka kroz fotografiju i za sudjelovanje na Državnoj smotri LIDRANO, a njezine mentorice su Darinka Šimunčić i Martina Valec Rebić. Monika Valec, također je sudjelovala na LIDRANO-u, a njezina mentorica je Danijela Zagorec.

prijem rajn ucenic i mentori19

Karlo Piškorić iz OŠ Vladimir Nazor Križevci primio je zahvalu za 3. mjesto za sudjelovanje na 59. Državnom natjecanju mladih tehničara. Za osvojeno prvo mjesto na 25. državnom Natjecanju Sigurno u prometu  na prijemu su bili Jan Tepeš, Filip Brunović, Magdalena Horvat i Iva Vuković. Svima je mentorica Sandra Vurnek.

prijem rajn ucenic i mentori20

Iz iste škole dolazi i košarkaška momčad koja je osvojila treće mjesto na Državnom prvenstvu dječaka osnovnih škola u košarci, a momčad su činili Noa Svoboda, Roko Bolčić, Ante Anđelić, Jan Behur, Borna Behur, juraj Brkić, Filip Kranjčević, David Sladić, Sebastijan Šatvar i Valentino Kocijančić, a njihova je mentorica Ksenija Kranjčec.

prijem rajn ucenic i mentori21

Najviše nagrada odnijela je Glazbena škola Alberta Štrige Križevci, čiji su učenici osvojili brojna priznanja na 55. Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

U kategoriji solfeggija prvu nagradu odnijela je Sofija Krnjak, a drugu Robert Habdija pod mentorstvom Silvane Pleše. Martin Pleše bio je prvi kod drugih razreda, a njegova mentorica je Blaženka Barlović, dok je Marko Čeredar pod mentorstvom Zlate Životić osvojio drugo mjesto. Klaudije Mažar je na bisernici osvojio drugu nagradu, a njegov mentor je Nikola Matulin.

Tomislav Koprić je na bisernici, pod mentorstvom Vice Zirduma, osvojio prvo mjesto, dok je Robert Habdija, pod mentorstvom Nikole Matulina osvojio treću nagradu. Antun Bračun na braču je osvojio prvu nagradu, a mentor mu je Vice Zirdum, kao i njegov kolega Ivan Jambrec, ali pod mentorstvom Nikole Matulina. Dora Marina osvojila je prvo mjesto na gitari, pod mentorstvom Emine Trivanović, a Marko Antolković bio je prvi u solo pjevanju. Njegova mentorica je Antonia Dunjko.

prijem rajn ucenic i mentori22

Na istom natjecanju prvu nagradu odnio je i Tamburaški orkestar GŠ Alberta Štrige pod ravnanjem maestra Igora Kudeljnjaka, koji odnosi prvu nagradu i s Komornim sastavom tambura. Trio Ana Balog, Marko Antolković i Lorena Ivšak također odnosi prvu nagradu, a pod mentorstvom Antonije Dunjko.

Zapažene rezultate ostvarili su i učenici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci, koji su s mentorom Dariom Sokačom sudjelovali na Državnom prvenstvu za učenike s intelektualnim teškoćama u razvoju. Barbara Oreški osvojila je prvo mjesto na 300 m, istu poziciju odnosi i Matija Kunović na 400 m. Ivan Vrbančić osvojio je treće mjesto u skoku u dalj.

prijem rajn ucenic i mentori23

Neven Jakopčić, maturant Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkog, pod mentorstvom Irene Ines Orak osvojio je 2. mjesto na Državnom natjecanju iz engleskog jezika, dok je nagradu primila i Ana Bratić za sudjelovanje na LIDRANO-u, a njezina mentorica je Jelena Miklečić.

prijem rajn ucenic i mentori24

Ivica Nemčić, učenik SŠ Ivan Seljanec Križevci, nagrađen je osvojeno drugo mjesto na 22. Državnom natjecanju u zanimanjima i vještinama građenja građevinskih i geodetskih škola RH. Njegov mentor je Franjo Hrg.

prijem rajn ucenic i mentori25

Za osvojeno drugo mjesto u Automatici na 59. Državnom natjecanju mladih tehničara nagrađen je Mihael Žagar, član Zajednice tehničke kulture Križevci, a njegovi mentori su Ante Starčević i Danijel Šaško.