Košarkašice Medveščaka u finalu Kupa “Ružica Meglaj-Rimac” obranile su titulu najboljih u Hrvatskoj, ukupno četvrti. Slavile su protiv Raguse rezultatom 50:77.

ŽKK RAGUSA – ŽKK MEDVEŠČAK 50:77 (15:18, 6:29, 16:15, 13:15)

Medveščak je opravdao ulogu favorita. Pobijedile su igračice trenera Turića u finalu Ragusu. Finale je odlučeno u drugoj četvrtini koju je zagrebačka ekipa dobila sa 29:6 te na poluvremenu imala plus 26 (47:21). Na kraju nije bilo druge nego čestitati ekipi, koja nakon što je uzela zadnja četiri naslova prvaka Hrvatske sad nanizala i četiri trijumfa u Kupu Hrvatske.

Zamjenica dubrovačko-neretvanskog župana Žaklina Marević je uručila srebrne medalje Ragusi, a zlatne medalje Medveščaku uručila je Danira Bilić, predsjednica Stručnog savjeta HKS-a za žensku košarku i članica UO HKS-a. Dživo Brčić, pročelnik Grada Dubrovnika, predao je pobjedničkoj ekipi pehar u trajno vlasništvo, a veliki prijelazni pehar kapetanici Ivi Borović uručio je Stojko Vranković, predsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza.