Noa Svoboda upisao prve seniorske poene

U zadnjoj utakmici osmog kola A2 košarkaške lige Sjever odigran je susret između gradskih rivala, Križevaca i Radnika. Pobjedu je upisala ekipa Ante Tomasa rezultatom 92:58, a u stilu NBA momčadi Golden State Warriorsa i dalje su jedini neporaženi u ligi.

Utakmica započinje poenima Ivana Tomasa, a na njega se veže mlađi brat Luka koji ubacuje tricu. Kapetan Ivan Svoboda krade lopte, asistira i iznuđuje faulove. S druge strane dobri su Bojan Hrandek i Andrej Topić koji najčešće probijanjima zabijaju koševe. Za razliku od početka sezone vidi se organizirani napad ekipe Križevaca, ali unatoč tome prvu četvrtinu gube s 18 razlike.

U drugu dionicu domaćin ulazi serijom 6-0, a onda su uslijedile trice Tomasa i Samardžije s jedne te Hrandeka s druge strane. Potonji sljedeći napad u polukontri gura loptu kroz noge Davora Maksića što je izmamilo osmijeh svima u dvorani, ali i akterima ovog poteza. Izabranici Borisa Kapuste na krilima zagrebačkog dvojca Mioča i Vlašića rade novu seriju od šest poena da bi do poluvremena smanjili Radnikovu prednost na 11 razlike.

Akcija utakmice pripala je trojcu Svobodi, Ivanu Tomasu i Marku Jukiću. Prvi je povukao polukontru, dodao Tomasu da bi on bez gledanja produžio loptu Jukiću na lagano polaganje. Krajem treće četvrtine Križevci opet smanjuju protivničku prednost na 12 poena, da bi u minuti i pol sve prosuli. Svoboda uzima loptu u svoje ruke te vodi ekipu na 21 poen razlike. Radniku je preostalo do kraja utakmice očuvati prednost te su oba kluba dali priliku svim svojim igračima. Vrijedi spomenuti kako je nepuni 13-godišnjak Noa Svoboda košem u zadnjim sekundama utakmice upisao prve seniorske poene, igrom slučaja protiv svoga bivšeg kluba.

U zadnjem kolu prvog djela sezone Križevci gostuju u Virju, dok Radnik dočekuje Đurđevačku Mladost.

Križevci – Radnik 58:92 (11:29; 21:14; 12:22; 14:27)

Križevci: Marković D. 0, Rešetar L. 0, Vlašić L. 15 (1×3), Deković G. 0, Topić A. 7, Ferenčak M. 0, Pepelko A. 1, Kranjčić I. 2, Mioč M. 8, Prstec T. 5, Hrandek B. (cap) 20 (2×3).

Trener: Boris Kapusta

Radnik: Svoboda N. 2, Jukić M. 11 (1×3), Glamuzina M. 5 (1×3), Pavković K. 3 (1×3), Samardžija M. 3 (1×3), Tomas L. 19 (2×3), Tomas I. 10 (1×3), Svoboda I. (cap) 26 (4×3), Pomper L. 0, Hekić D. 8, Vragović M. 2, Maksić D. 3,

Trener: Ante Tomas