Hrvatska košarkaška reprezentacija do 14 godina osvojila je srebro na tradicionalnom turniru „Slovenia Ball“. Jedan od igrača je i Križevčanin Noa Svoboda, igrač seniora Radnika koji u mlađim uzrastima brani boje Cibone.

reprezentacija svoboda

Hrvatska je u finalu kako Slovenci vole reći, „malog europskog prvenstva“ poražena od Izraela rezultatom 74:57, a Noa je upisao šest poena. Mlađi Svoboda je svoju najbolju utakmicu odigrao u polufinalu protiv Crne Gore koju su izabranici Krešimira Žganeca pobijedili s pola koša razlike, 79:78. Ubacio je 10 poena, a imao je najviše iznuđenih faulova (6), asistencija (4) i ukradenih lopti (3) u svojoj ekipi, a tome je pridodao i pet skokova za 35 minuta koliko je proveo na parketu.

Noa si je tako kolekciji pridodao još jednu medalju ove sezone. Ranije ove godine osvojio je mlađekadetski naslov prvaka Hrvatske s Cibonom gdje je proglašen za najboljeg igrača prvenstva, dok je s kadetima istog kluba pokorio Europu. Na državnom prvenstvu za osnovne škole osvojio je odlično treće mjesto. Nevjerojatno uspješna sezona u kojoj je rijetko kada našao predah od košarke, ali očito, rad i trud se isplatio.

Vrijedi spomenuti kako su i vršnjakinje Hrvatske bile uspješne na turniru u Sloveniji. One su pak osvojile treće mjesto pobjedom protiv Italije. Sjajna generacija dječaka i djevojčica koje će u budućnosti sigurno osvojiti još koju medalju s nacionalnom vrstom.