U posljednjem, 14. kolu Druge lige Sjever košarkaši Radnika upisali su svoj sedmi poraz. Virovitica je bila bolja rezultatom 92:72 u utakmici koja je obilovala napetošću sa svih strana.

Početak je bio izjednačen dok su gosti bili u laganom vodstvu. Kraj prve četvrtine završava tricom Noe Svobode za izjednačenje 19:19. Druga dionica vrlo slična, samo s drugačijim završetkom. Radnik svoje prvo vodstvo dobiva minutu prije kraja poluvremena koševima Ivana Martinčića, ali onda u zadnjih 10 sekundi Križevčani primaju trice Marina Ferenčevića i Vatroslava Goluba. Umjesto vodstva nekoliko grešaka u obrani daju Virovitici novih +5.

Nastavilo se loše po Radnika i u trećoj četvrtini kada gosti prelamaju susret. Prvo rade seriju od 8-0 u samo manje od minutu i pol, da bi u cijeloj četvrtini zabili sveukupno 31 poen, a primili njih 17. Gostujuća prednost je išla i preko 20 poena razlike, a domaćini više nisu imali šanse. Očekivan poraz s obzirom na nedostajanje dva igrača iz rotacije, Marka Jukića i Jure Belje, dok su u postavi redovito igrala dva kadeta. Naprema svim seniorima Virovitice koji su bili osjetno stariji, razlika je bila velika, barem što se tiče fizičkih predispozicija.

Utakmica je obilovala napetošću sa svih strana što je rezultiralo i s nekoliko tehničkih i nesportskih poteza. Međusobni sukobi su izbijali između ekipa na terenu, dok su svoju bitku imali i navijači nezadovoljni suđenjem. Košarkaši Radnika sezonu su završili s omjerom od sedam pobjeda i isto toliko poraza, dok preostaje za vidjeti njihov konačni plasman na tablici. Naime neke ekipe imaju utakmicu ili dvije manje, a one će utjecati na konačnu poziciju Križevčana.

Mlađi su kadeti pod vodstvom trenera Ivana Svobode prije seniora pobijedili Kotoribu s preko 100 ubačenih poena. Preostaju još uzvratne utakmice, a pravo bi čudo se trebalo dogoditi da Radnik ne ostvari odlazak na Poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. Čak tri igrača su išla preko 20 poena u ovom susretu. Roko Bolčić je ubacio 32, Attilio Santo 22, a Florijan Šašek 20 poena.

Radnik – Virovitica 72:92

Radnik: Turković, Svoboda N. 13 (1×3), Nervo 12 (2×3), Topljak 2, Biondić 2, Kurpez 5 (1×3), Svoboda T. 2, Beljo I. 11, Beljo D. 2, Martinčić 23, Vujić.
Trener: Tomas A.
Pomoćni trener: Svoboda I.

Virovitica: Golub 20 (1×3), Bobanac, Petrović S., Ferenčević 19 (5×3), Vajagić 11, Petrović M. 1, Cah, Pavlović 23, Gverić, Petrović Z. 17.
Trener: Vajagić N.

radnik radnik1 radnik2 radnik3 radnik4 radnik5 radnik6 radnik7 radnik8 radnik9 radnik10 radnik11 radnik12 radnik13

Radnik – Kotoriba 103:70
Radnik: Orak 5, Šašek 20, Santo 22, Subotičanec 2, Puškar 13, Bolčić 32, Pugar, Sladić 3, Matoić 6, Ciglarić.
Trener: Svoboda I.

kosaka radnik8 kosarka radnik kosarka radnik1 kosarka radnik2 kosarka radnik3 kosarka radnik4 kosarka radnik5 kosarka radnik6 kosarka radnik7 kosarka radnik9 kosarka radnik10