Radnik – Koprivnica 61:52

Radnik: Mikec, Senko 14, Turković, Kos V., Kemenović, Pofuk, Kušec 17 (2×3), Šok 6, Santo, Kos A., Mamek 1, Selak 22.

Trener: Saša Šikić

Koprivnica: Vukmanović 3, Vrban 18, Pribanić, Žauhar-Henezi 4, Čavljak 2, Kapetanić 5, Kovačić 16, Delimar 2, Zlatar, Granželić 2.

Trener: Damir Betlehem

Kadetkinje Radnika upisale su svoju treću pobjedu protiv ŽKK Koprivnica rezultatom 61:52. Gošće su vodile većim djelom utakmice, ali domaćin promjenom obrane u trećoj četvrtini zaustavlja tečan napad Koprivničanki i u posljednjim minutama susreta dolazi do vodstva i konačne pobjede.

Susret je počeo loše po Križevčanke koje nisu znale iskoristiti svoje fizičke predispozicije protiv mlađih i slabijih protivnica. Koprivnica većinu svojih poena zabija iz polukontri i šuteva s poludistance te tada stvara prednost od 18:11. Radnik se u drugoj četvrtini približio na svega četiri poena zaostatka, da bi u trećoj nastavio jednakom brzinom. Domaćin mijenja u zonsku obranu na koju su Koprivničanke loše reagirale te teško dolaze do lakih poena. Krenulo se nadmudrivati i igrati koš za košem, a tada je došlo i do ozljede gostujuće igračice Vande Žauhar-Henezi koja je dio prve petorke i važna inačica ekipe, pogotovo u prijenosu lopte.

Izjednačeno je bilo sve do posljednje tri minute utakmice kada Radnik prelama susret. Nekoliko napada za redom Koprivnica radi faulove pri šutu pod košem na Križevčankama što je nerijetko rezultiralo koševima i dodatnim bacanjima. Došlo je do raspada sistema gošći, vremena nije bilo puno, a domaćin je otišao na šest razlike i u konačnici slavio.

Kod pobjednica se istaknula Marija Selak koja je ulaskom s klupe donesla i poene, a završila je s 22 ubačaja. S druge strane je Josipa Vrban ubacila 18 poena, a Dora Kovačić 16. Radnik u idućem kolu putuje u Viroviticu.

kosarka kadetkinje radnika01 kosarka kadetkinje radnika02 kosarka kadetkinje radnika03 kosarka kadetkinje radnika04 kosarka kadetkinje radnika05 kosarka kadetkinje radnika06 kosarka kadetkinje radnika07 kosarka kadetkinje radnika08 kosarka kadetkinje radnika09