U trećem su kolu Druge lige Sjever košarkaši Radnika upisali svoj drugi poraz. Nakon Bjelovara prošlog vikenda, ove nedjelje su izgubili kod Ivančice rezultatom 88:68.

Dobro su se Križevčani držali u prvom poluvremenu te su na „veliki odmor“ išli s minimalnom prednošću od pola koša. Jedino je Ivan Beljo, važna napadačka karika Radnika zbog problema s osobnima morao sjesti na klupu. Nažalost, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je domaćin furiozno napravio prednost od 15 poena. Tu razliku su do kraja povećali na konačnih +20 i nanijeli Radniku drugi poraz. Za Križevčane, koji imaju velikih problema s organizacijom napada nije igrao Ivan Tomas, što je bio dodatni hendikep.

Ivan Martinčić je u ovoj utakmici ubacio 14 poena, a pratili su ga Marko Jukić s 13 i kapetan Marin Glamuzina s 12 ubačaja. Kod pobjednika istaknuli su se Kušinec koji je ubacio 18 koševa te Smontara sa 17. Ivančici je ovo druga pobjeda te su trenutno na trećem mjestu ljestvice, dok je Radnik na četvrtom. Križevčani idući tjedan ugošćuju Međimurje koje je i nakon ovog kola ostalo neporaženo.

Ivančica – Radnik 88:68

Ivančica: Rožman 11 (1×3), Smontara 17 (3×3), Sayeeldahr, Koljnrekaj 5 (1×3), Putarek 2, Kušinec 18 (2×3), Bigec 4, Gretić 2, Morović 7, Fištrek 8, Taučer 8, Matuza 6 (1×3).
Trener: Manjerović Z.

Radnik: Beljo J. 9, Jukić 13, Nervo 8 (1×3), Glamuzina 12 (3×3), Beljo D., Biondić, Vujić, Beljo I. 3, Funtak, Martinčić 14, Kurpez 2, Maksić 7.
Trener: Tomas A.