Radnik 76:87 Grafičar

Radnik: Tomić 9 (1×3), Jukić 8, Glamuzina, Pavković, Nemec, Tomas Luka 15 (2×3), Tomas Ivan 15 (1×3), Svoboda (cap) 27 (3×3), Pomper, Hekić 2, Vragović, Maksić. Trener: Tomas

Grafičar: Nakić 15 (1×3), Fuš 20 (5×3), Dijanuš 2, Novak, Poljak (cap) 12 (2×3), Petrović 15 (3×3), Štefan 7 (1×3), Virag, Šamarija 5, Hatlak 9, Jakšić, Kapustić. Trener: Mudri

KRIŽEVCI – Dvorana Osnovne Škole Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 150. SUCI: Žarko Kovačević (Čakovec) i Marko Milković (Varaždin).

KRIŽEVCI – U 14. kolu A2 lige Sjever Grafičar je uvjerljivo slavio protiv Radnika na gostujućem terenu rezultatom 87:76. Ovim porazom Križevčani su izgubili prvo mjesto na ljestvici i samim time priliku odlaska u kvalifikacije za A1 ligu. Da bi na kraju sezone bili prvaci Međimurje mora izgubiti jednu od preostalih utakmica, što je vrlo teško za očekivati.

Grafičar sjajno kreće u utakmicu, a nakon samo tri minute igre trener Radnika, Ante Tomas zove svoj prvi ‘time-out’. Naime, on mu nije pomogao i već sljedeći napad primaju tricu, da bi Tomas zatražio novu minutu odmora. Igra Križevčana je vrlo neorganizirana uz mnogo nerezonskih šuteva preko ruke, dok s druge strane Ludbrežani igraju disciplinirano i pogađaju otvorene šuteve. U tom periodu do izražaja dolazi njihov igrač zaštićenog godišta Petar Fuš koji je utakmicu završio s 20 poena, od čega čak pet trica.

Iako nije započeo utakmicu, trener domaćih je bio prisiljen „ubaciti u vatru“ Ivana Svobodu koji još vuče ozljedu lista te je vidno bio nespreman za susret. Radnik prije kraja poluvremena s nekoliko kontri smanjuje protivničku prednost na sedam poena. Drugi dio utakmice obilježila je tehnička pogreška Ivanu Tomas zbog prigovaranja sucima nakon koje Grafičar odlazi na 14 razlike. Križevčani su se postepeno vraćali koševima Svobode, koji je unatoč ozlijede završio utakmicu s 27 poena.

Nažalost, Radnika je loša obrana kroz cijeli susret koštala poraza od 11 razlike te najvjerojatnije prvog mjesta i kvalifikacija za A1 ligu.