Radnik – Bjelovar 78:84

Radnik: Turković, Jukić 14 (1×3), Nervo 6 (1×3), Glamuzina 5 (1×3), Kurpez, Tomas 17 (1×3), Beljo I. 27 (4×3), Beljo D., Martinčić 5, Beljo J. 2, Maksić 2. Trener: Ante Tomas

Bjelovar: Vrinjanin 15 (1×3), Vrdoljak 4, Serdarušić 27 (4×3), Šobak, Malenica 12, Laić, Porobić 16 (1×3), Dašek, Budimir, Jug, Geček 9 (1×3), Kelava 1. Trener: Damir Krpan

U drugom kolu 2. muške lige Sjever Radnik je ugostio Bjelovar, ekipu koju su pobijedili u kup utakmici. Ovoga puta nije bilo tako te su gosti odličnom završnicom pobijedili rezultatom 84:78.

Ovaj susret smo vidjeli neka nova/stara lica. U odnosu na prošlu utakmicu, u ekipi su bili kapetan Marin Glamuzina, Davor Maksić te Jure Beljo. Upravo kapetan zabija prve poene nakon podbacivanja. Bjelovarčani su u susret ušli puno odlučnije i ozbiljnije te prije prvog time-outa trenera Radnika, Ante Tomasa poveli 11-9. Marko Jukić drži domaćine u igri svojim poenima, ali i iznuđuje faulove, a imao je i jednu sjajnu asistenciju za Ivana Martinčića. Gosti odlično trče i igraju ljepšu, bržu košarku, a posebno se istaknuo mladi Renato Serdarušić svojom raznovrsnošću u igri. Radnik se oslanjao dosta na šut i brojne iznuđene faulove, jedan od kojih je bio na Ivanu Belji 40 sekundi prije kraja prve četvrtine. Beljo zabija sva tri za ukupno svojih 13 poena u tom periodu. Serdarušić na drugoj strani ubacuje lagani zicer te Bjelovar nakon prvih deset minuta ima 28:26.

Za razliku od prve, druga četvrtina je bila potpuna suprotnost. Duplo manje poena, sporija igra i slaba realizacija obje ekipe. Spomenuti Serdarušić tada zabija pola poena od svoje momčadi, njih 7 te gosti odlaze na odmor s pet razlike prednosti. U nekim segmentima drugo poluvrijeme je bilo drugačije od prvog, kao što je druga četvrtina bila od prve. Konkretno, u prvih 20 minuta smo mogli gledati „nadmetanje“ juniora Belje i Serdarušića, dok su oni u nastavku nestali te su glavne uloge preuzeli iskusniji igrači.

U igru ulazi Ivan Tomas koji svojim iskustvom i organizacijskim vještinama daje sigurnost u napadu, barem u trećoj četvrtini. Tricama Glamuzine i Belje Radnik dvije minute prije kraja treće dionice nadoknađuje zaostatak i dolazi u prednost od četiri poena. Nakon toga nastupa Bruno Vrinjanin, vjerojatno najiskusniji igrač Bjelovara. Zabija koš faul, tricu i kontru te vodi svoju ekipu od minusa četiri poena, do tolikog vodstva prije kraja četvrtine.

Početkom posljednjih 10 minuta utakmice Tomas veže nekoliko poena i Radnik je ponovo u egalu. Domaćinu je u prilog išla i druga nesportska greška Vrinjanina koji je zbog toga bio isključen i parket morao zamijeniti tribinama. Kada se činilo da će krenuti na bolje za Križevčane dogodilo se upravo suprotno. Gubile su se lopte i dizale su se tenzije u ekipi, ali Bjelovar unatoč njihovoj lošoj igri se ne uspijeva odvojiti na osjetniju razliku. Presudne su bile posljednje četiri minute utakmice kada Ivan Martinčić, centar Radnika dobiva svoju petu osobnu te također napušta igru. Malenica zabija koš faul te uz Porobića preuzima inicijativu, a Bjelovar se odjednom nalazi na 10 razlike prednosti. Nakon Tomasovog time-outa Radnik je opasno zaprijetio gostima, ali je preostalo premalo vremena za potpuni preokret. Bjelovarčani su bili sigurni na slobodnim bacanjima te upisali svoju drugu pobjedu.

Prva imena utakmice su bili Beljo s jedne i Serdarušić s druge strane, obojica su zabili 27 poena od čega četiri trice. Radnik u sljedećem kolu gostuje kod Ivančice koja je jučer uvjerljivo izgubile kod Virovitice.