Održana minuta šutnje za preminulog predsjednika KK Čakovec

Radnik – Međimurje 45:72
Radnik: Kranjčić, Jukić 23, Kulko 3, Vlahović, Martinčić, Hekić, Vragović 2, Nervo 4 (1×3), Maksić 13 (1×3) (cap.), Beljo.
Trener: Ante Tomas
Međimurje: Ostoja 10, Novak M. 15 (1×3) (cap.), Kranjčec M. 2, Horvat 5, Juras 4, Drk, Kuzmić 13 (1×3), Biševac 19 (1×3), Kranjčec S., Novak Mat. 4.
Trener: Stjepan Novak
KRIŽEVCI – Dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 60. SUCI: Štrok D., Antolić A., Kumrić M.

KRIŽEVCI – U 16. kolu A2 lige Sjever košarkaši križevačkog Radnika dočekali su trećeplasirano Međimurje. U utakmici s iznenađujuće malo poena poraženi su rezultatom 72:45. Prije početka susreta odana je počast minutom šutnje preminulom Mariju Vehterbach Stojanu, predsjedniku KK Čakovec. Čvrsta obrana je obilježila prvu četvrtinu koja je završila 18:8 u korist gostiju, a Križevčane u igri jedino drži Marko Jukić svojim poenima, a to je nastavio kroz cijelu utakmicu.

Nažalost, vrlo rano je ušao u probleme s osobnim greškama te je morao pažljivije igrati u obrani. Prvo poluvrijeme je obilježio Jure Beljo s tri fantastične blokade, a unatoč dobroj obrani, Radnik je imao velikih problema s organizacijom napada.

Uskoro po tri osobne sakupljaju kapetan Maksić i Hekić te Križevčani na poluvrijeme odlaze s minusom od 20 razlike. U nastavku utakmice igraju bolje i u napadu, ali kratka rotacija je učinila svoje po pitanju energije. Nisu igrali Marin Glamuzina i Ivan Tomas, a s njima bi susret gotovo sigurno izgledao drugačije. Radnik u sljedećem kolu gostuje kod Grafičara iz Ludbrega.
IZJAVA:
Ante Tomas, trener Radnika: „Nismo bili kompletni. Zasluženo je pobijedila bolja ekipa.“

kosarka1 kosarka2 kosarka3 kosarka4 kosarka5 kosarka6 kosarka7 kosarka8 kosarka9 kosarka10 kosarka11