U subotu 11. ožujka održano je drugo završno kolo Hrvatske lige robotičara – Hrvatskog robotičkog  saveza u Gradskoj dvorani u Sinju. Na natjecanju je sudjelovalo oko 220 natjecatelja u 11 različitih kategorija.

Izvrstan rezultat postigli su koprivnički robotičari iz Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski.  U kategoriji Rescue Line Beginner sve tri koprivničke ekipe osvojile su prva tri mjesta u konkurenciji osamnaest ekipa iz cijele Hrvatske te time zabilježile izniman uspjeh. U spomenutoj kategoriji zlatnu medalju osvojila je ekipa ROBO Koprivnica u sastavu Maksimilijan Perković, učenik 5A razreda i Gregor Gašparić, učenik 3C razreda.

Ekipa TeFi u sastavu Teo Kežman i Filip Petričević osvojila je drugo mjesto, a ekipa TOYOTA u sastavu Luka Cuković, Matija Bogomolec i Marko Kovač osvojila je treće mjesto. Taj izniman uspjeh za Koprivnicu postignut je pod mentorstvom profesora Ivice Kolarića koji je ujedno i izbornik Hrvatske robotičke reprezentacije bez čijeg iznimnog zalaganja i pozitivne energije taj uspjeh ne bio moguć.

robotika koprivnica1 robotika koprivnica2 robotika koprivnica3 robotika koprivnica4