Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila sa 23-24 (11-8) od Švedske u Koprivnici u prvoj utakmici završnog kruga kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se krajem godine održati u Danskoj.

Hrvatske su rukometašice odlično odigrale prvo poluvrijeme u kojem su u nekoliko navrata imale i četiri pogotka prednosti, ali u nastavku su popustile, poglavito u igri u obrani, te su Šveđanke u samoj završnici stigle do prednosti, prvo njihovo vodstvo bilo je 23-22, a na kraju i do pobjede.

Najefikasnije u reprezentaciji Hrvatske bile su Andrea Penezić i Maja Sokač sa po šest golova, dok je šest golova za Švedsku postigla Jenny Alm.

Uzvratni dvoboj na programu je za tjedan dana u Stockholmu, a nakon njega bit će poznato koja će od ovih selekcija nastupiti na SP u Danskoj od 5. do 20. prosinca.