U Križevcima je u organizaciji Hrvatskog karate saveza i Karate kluba KTC održan 4. međunarodni turnir u karateu. Na turniru su sudjelovala 322 natjecatelja iz 54 kluba iz Hrvatske, Srbije, Mađarske i Slovačke, a na kraju natjecateljskog dana razgovarali smo s članicom Karate kluba KTC, Klarom Katavić koja je slavila u Kupu nacija, zlato je osvojila pojedinačno u seniorskoj konkurenciji i srebro u konkurenciji U 21.

– Ponašali smo se kao prava ekipa i odlično smo odradile posao, iako se Hrvatska ekipa podijelila na dvije. Turnir u Križevcima odlično napreduje, a gledatelji su mogli vidjeti odlične borbe u seniorskoj konkurenciji, djeca su bila odlična i turnir je jako dobro organiziran – rekla je Klara Katavić.

klara3

Istaknula je kako ju do kraja godine očekuju nastupi na državnom i balkanskom prvenstvu. – Bit će jako teško osvojiti medalje, ali uz puno treninga sve se može – rekla je Klara, te je na kraju razgovora poručila mlađim generacijama koje dolaze da treba samo trenirati i da je ključ uspjeha u treningu.

Treba spomenuti da je Klarin brat Bruno također osvojio zlatnu i srebrnu medalju, te brončanu medalju za Hrvatsku u Kupu nacija.