Iako je Radek Smolenak postao prvi igrač Medveščaka koji je u KHL-u postigao tri pogotka na istoj utakmici, to nije bilo dovoljno za pobjedu nad aktualnim prvacima SKA iz St. Peterburga koji su slavili s 4-3 (1-1, 1-2, 2-0) i odnijeli sva tri boda iz Doma sportova.

Radek Smolenak bio je najbolji strijelac Medveščaka u pripremnom razdbolju, postigao je pogodak i u 2. kolu KHL-a u domaćoj pobjedi 3-1 nad Admiralom, a onda ga osam utakmica nije bilo među Medveščakovim strijelcima. U subotu se iskupio na najbolji mogući način – “hat-trickom” protiv aktualnog osvajača Gagarinova kupa, SKA iz St. Peterburga.

Gosti su dvaput vodili, a Medveščak stizao zaostatak. Joakim Linstrom je u 4. minuti svladao Calvina Heetera. Na izjednačenje smo čekali do 17. minute, kad se Smolenak odlično ubacio pred vrata gostiju, a Marek Kvapil ga dodavanjem iza gola pravovremeno poslužio.

Medveščak je izdržao gotovo četiri minute u kontinuitetu s igračem manje u završnici prve i na početku druge trećine utakmice. Tresla se i prečka Heeterovih vrata, ali Rusi nisu prolazili put do mreže. No, u 26. minuti s istim brojem igrača na ledu SKA je izveo brzu akciju koju je u vodstvo 2-1 pretvorio Dadonov.

Raspoloženost drugog, češkog napada “medvjeda” potvrđena je u drugoj polovici druge trećine. U 31. minuti Mertl je povukao napad, Kvapil navukao igrača i proslijedio pločicu Smolenaku koji je po drugi put svladao Ilju Ježova. Pet minuta poslije navijači Medveščaka svjedočili su prvom hat-tricku otkako u Zagrebu stanuje KHL. Dodavač je bio Tomaš Mertl, a strijelac za 3-2 Radek Smolenak.

Nažalost, u posljednjoj trećini nekoliko opasnih napada Medveščaka završilo je dobrim, a ponekad i sretnim obranama Ježova, dok su na drugoj strani igrači SKA iz tri udarca postigli dva pogotka. U 42. minuti na 3-3 izjednačio je Šipačjov koji je sjajno prevario Heetera. U 53. minuti SKA je prvi put iskoristio igrača više. Brzim dodavanjima ispala je već i umorna obrana “medvjeda”, sam je ostao Bjelov koji je s lijeve strane poslao pak u suprotne rašlje.

Bio je to šesti uzastopni poraz Medveščaka koji je ostao na 13 bodova iz 11 utakmica. Negativan niz “medvjedi” će pokušati prekinuti u ponedjeljak u Domu sportova protiv Vitjaza.
MEDVEŠČAK – SKA 3-4 (1-1, 2-1, 0-2)

Zagreb. Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja: 5000.

Strijelci: 0-1 Lindstrom (4), 1-1 Smolenak (17), 1-2 Dadonov (26), 2-2 Smolenak (31), 3-2 Smolenak (36), 3-3 Šipačjov (42), 3-4 Bjelov (53)